Numer 2/2008
- Szczegóły
- Marcin Szcześniak
- Kategoria: Numer 2/2008
W prasie ukazało się w ostatnim czasie kilka informacji o rozpoczęciu produkcji polskiego samochodu sportowego przez firmę Leopard Automobile Mielec Sp. z o.o. Samochód został zaprojektowany przez polskich inżynierów i jest produkowany ręcznie. Jego debiut miał miejsce w kwietniu 2005 r. w Paryżu. W artykule przedstawiamy mało znane fakty z historii jego powstawania oraz przechodzenia przez procedury homologacyjne.
- Szczegóły
- Marek Bustrycki
- Kategoria: Numer 2/2008
Rozpoczynamy cykl artykułów prezentujących podstawy wiedzy z zakresu elektrotechniki samochodowej. Jest on przeznaczony dla wszystkich pasjonatów techniki motoryzacyjnej, którzy chcą poznać tajniki instalacji elektrycznych w pojazdach, a nie mieli okazji sięgnięcia do innych źródeł. Cykl polecamy uczniom i nauczycielom szkół samochodowych, ponieważ jest powiązany z nowym programem nauczania „Elektryczne i elektroniczne wyposażenie pojazdów samochodowych” w ramach zawodu mechanik pojazdów samochodowych.
- Szczegóły
- J. Rejsler
- Kategoria: Numer 2/2008
Jakże często słyszymy słowa mające zachęcić nas, abyśmy postawili się na czyimś miejscu”: „Proszę postawić się na moim miejscu” albo „Ja na Pana miejscu...”. Pomijając oczywistość wyrażającą się stwierdzeniem, że nikt, nigdy nie może znaleźć się na miejscu tego Drugiego, często właśnie próba wejścia w położenie naszego klienta pozwala lepiej wyczuć jego oczekiwania i lepiej go zrozumieć. W jaki sposób postawić się na miejscu „naszego klienta”? - o tym można przeczytać w numerze.
- Szczegóły
- Maciej Matczak
- Kategoria: Numer 2/2008
Co jest najważniejsze w marketingu stacji kontroli pojazdów, by zyskać nowych klientów i utrzymać ich? W artykule autor przedstawia swoje propozycje działań marketingowych dla SKP, które są odpowiedzią na to pytanie.
- Szczegóły
- Rafał Szczerbicki
- Kategoria: Numer 2/2008
Od 1 stycznia 2008 r. zaczęły obowiązywać nowe zasady dotyczące wyposażania autobusów i samochodów ciężarowych w ograniczniki prędkości. Już pierwszy miesiąc obowiązywania tych przepisów skłania do postawienia tezy, że mamy niestety znowu do czynienia z bublem prawnym. W artykule autor stara się obronić tak postawioną tezę.