Serwis Motoryzacyjny


Wydawca
PISKP
tel. (22) 811 26 06, redakcja@piskp.pl
fb

Artykuły

Liczba samochodów wyposażonych w automatyczne skrzynie biegów rośnie o 20% rok do roku. Trend ten jest zauważalny zarówno wśród pojazdów używanych, jak i nowych, opuszczających salony. Za wzrost tego segmentu pojazdów nie idzie jednak w parze liczba warsztatów, które oferują usługę wymiany oleju czy choćby kontrolę poziomu oleju w przekładniach automatycznych. Dlaczego tak się dzieje?

Czytaj więcej: Rynek olejów do automatów

Obostrzenia nakładane przez Komisję Europejską, dotyczące ograniczeń emisji CO2 przez samochody osobowe powodują, że ich producenci dążą do niskoemisyjności poprzez wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań w zakresie układów napędowych i zaawansowanych systemów oczyszczania spalin. W konsekwencji konieczne jest opracowywanie nowych technologii olejów silnikowych, które będą dostosowane do nowoczesnych jednostek napędowych. W związku z tym do oferty ORLEN OIL został wprowadzony najnowszej generacji olej PLATINUM Max Expert V+ 5W-30, będący następcą popularnego oleju PLATINUM Max Expert V 5W-30.

Czytaj więcej: ORLEN OIL wyznacza standardy na rynku olejów do samochodów osobowych

Co może się stać, gdy akumulator litowo-jonowy w nowoczesnym pojeździe z napędem elektrycznym lub hybrydowym przestanie działać? Odpowiedź na to pytanie można znaleźć pod maską! W takich pojazdach, oprócz wysokonapięciowego litowo-jonowego akumulatora, znajduje się tradycyjny 12-woltowy akumulator kwasowo-ołowiowy, działający jako dodatkowe źródło zasilania. Zapewnia on nieprzerwane działanie najbardziej istotnych dla bezpieczeństwa systemów w przypadku awarii pierwszego akumulatora. Zasila również systemy, które w sposób ciągły pobierają energię, takie jak np. zamek centralny.

Czytaj więcej: Rola akumulatorów kwasowo-ołowiowych w pojazdach z napędem elektrycznym

Akumulator wymagający wymiany należy poddać recyklingowi. Często akumulatory są już zaprojektowane z myślą o odzyskiwaniu materiałów użytych do ich wytworzenia. Odzyskiwanie surowców z odpadów jest tak istotne z uwagi na ograniczanie zapotrzebowania na nowe surowce, co jest bardzo ważne z ekologicznego i ekonomicznego punktu widzenia. W artykule przedstawiono, jak wygląda „drugie życie” akumulatorów marki VARTA?

Czytaj więcej: Drugie życie akumulatorów

Po europejskich drogach porusza się ponad 40 000 modeli samochodów, co oznacza, że nawet eksperci mogą mieć kłopot z wyborem odpowiedniego akumulatora dla każdego z nich. Dlatego bardzo pomocnym narzędziem jest VARTA Partner Portal. To sekcja na stronie VARTY, gdzie udostępniane są informacje niezbędne do prawidłowej wymiany akumulatora obejmujące: wskazanie odpowiedniego typu (parametry, technologia), miejsce jego montażu oraz dokładną instrukcję jego wymiany.

Czytaj więcej: VARTA Partner Portal – wymiana akumulatora krok po kroku.

Aktualności

SiteLock