Serwis Motoryzacyjny


Wydawca
PISKP
tel. (22) 811 26 06, redakcja@piskp.pl
fb

Wszystkie współcześnie sprzedawane samochody wyposażone są już w kilka systemów ADAS. Warsztaty niezależne mają teraz szansę wejścia w kolejną niszę rynkową. Inwestując w urządzenie do kalibracji systemów ADAS, mogą generować dodatkowe obroty w warsztacie i zdobywać nowych klientów.

Wraz z rozpowszechnianiem się systemów wspomagania kierowcy w nowoczesnych samochodach osobowych i dostawczych warsztaty samochodowe coraz częściej muszą kalibrować te systemy, oparte na kamerach i czujnikach, po wykonaniu prac serwisowych lub naprawczych.

Do profesjonalnej regulacji i kalibracji systemów ADAS firma Bosch oferuje warsztatom zintegrowany system, składający się z oprogramowania ESI[tronic] 2.0 Online, testera diagnostycznego serii KTS oraz szeregu przyrządów kalibracyjnych oferowanych w ramach sterowanego komputerowo urządzenia do kalibracji DAS 3000. Bosch, dzięki oprogramowaniu do pozycjonowania, znacznie przyspieszył proces ustawiania tablic.

Precyzyjne ustawienie tablic pomiarowych względem pojazdu zajmuje teraz o połowę mniej czasu niż przy użyciu taśmy mierniczej lub lasera. W zakresie wyposażenia dodatkowego są dostępne specjalne maty podłogowe do kalibracji kamer tylnych i kamer 360° (grupa VW i MB), tablica LIDAR (grupa VW) oraz Symulator Dopplera.

BOSCH DAS 3000 S20 VAG rear cam alignment 1 90974

Aktualności

SiteLock