Serwis Motoryzacyjny


Wydawca
PISKP
tel. (22) 811 26 06, redakcja@piskp.pl
fb

Polska Izba Stacji Kontroli Pojazdów zaprasza do wzięcia udziału w XVII konferencji szkoleniowej „Stacje Kontroli Pojazdów - 2023”. Jest ona planowana w dniach 24-26 maja 2023 roku w Bachleda Hotel Kasprowy w Zakopanem. 

Jak czytamy w zaproszeniu na konferencję – „Ze względu na niepewność związaną z wdrożeniem przepisów wprowadzających zmiany w systemie badań technicznych, a także w związku z niezmienioną od 19 lat wysokością opłat za badania, można zaryzykować twierdzenie, że branża badań technicznych stanęła obecnie na krawędzi. Nastały trudne czasy i całe środowisko z niepokojem patrzy w przyszłość. Wyczuwając te nastroje, zdecydowaliśmy, żeby hasło przewodnie tegorocznej  konferencji brzmiało: „SKP na krawędzi – jaka przyszłość czeka branżę?”.

Dalej w zaproszeniu są przedstawione zagadnienia jakie będą poruszane na konferencji w Zakopanem, między innymi – „Czy i kiedy nastąpią zmiany w systemie badań technicznych pojazdów? Co zmieni dla stacji kontroli pojazdów wejście w życie ustawy homologacyjnej? Kiedy zostanie zlikwidowana opłata ewidencyjna wnoszona do każdego badania i od kiedy nie trzeba będzie już sporządzać sprawozdań oraz przelewać środków na Fundusz Celowy CEP? Czy są planowane zmiany w funkcjonowaniu CEP?"  

Przedstawiciele PISKP w zaproszeniu piszą również o tym, że zaprezentują szereg działań jakie w ostatnim czasie podjęła Izba na rzecz waloryzacji opłat za badania techniczne. Czytamy w nim także „Wiemy jak jest to ważne dla przedsiębiorców. Działamy na wielu płaszczyznach. Zdajemy sobie sprawę, że obecne realia gospodarcze prowadzenia działalności w zakresie skp diametralnie różnią się od tych sprzed 19 lat. Nie dziwi więc, że tak wielu przedsiębiorców znalazło się obecnie na krawędzi. Wzrasta także zrozumienie naszych postulatów wśród kierowców.

Więcej informacji oraz możliwość zgłoszenia udziału na konferencję, kliknij TUTAJ.

PISKP Konferencja 2023 Reklama

Aktualnościtargi.paliwa


SiteLock