Serwis Motoryzacyjny


Wydawca
PISKP
tel. (22) 811 26 06, redakcja@piskp.pl

Developed in conjunction with Ext-Joom.comNews

AVA Quality Cooling otrzymała tytuł Gazela Biznesu w XX edycji konkursu.

„Gazele Biznesu” to najpopularniejsze i najstarsze zestawienie najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich firm. „Cieszymy się, że kolejny raz udało nam się otrzymać tytuł, który kojarzy się z prestiżem i równocześnie jest świetną rekomendacją mającą niebagatelne znaczenie w kontaktach handlowych z dotychczasowymi i nowymi kontrahentami. - powiedział Bogdan Szymanowski Prezes Zarządu AVA CEE Sp. z o.o. - Dzięki konsekwentnie prowadzonej polityce rozwoju firmy, ciągłemu powiększaniu oferty produktów i usług oferowanych na rynku ciężarowych i osobowych części zamiennych oraz znakomitemu zespołowi pracowników znaleźliśmy się w zaszczytnym gronie firm najszybciej zwiększających swoją wartość” – dodał.  Więcej wiadomości na stronie Facebooka.

AVA Z Gazelą Biznesu

IDC5 CAR 71 oferuje to, co najlepsze w diagnostyce wielomarkowej samochodów osobowych i dostawczych – liczne nowości diagnostyczne, funkcje specjalne, a także informacje techniczne niezbędne do profesjonalnego przeprowadzenia nawet najbardziej skomplikowanych operacji warsztatowych.

W nowej wersji oprogramowania zaktualizowano 63 marki. Dla 51 z nich opracowano nowe systemy diagnostyczne, niepublikowane nigdy wcześniej, które obejmują 900 modeli pojazdów. To 1100 systemów diagnostycznych opracowanych dla ponad 250 układów. Co więcej, prace nad tą wersją oprogramowania objęły dalszą rozbudowę pokrycia aktywnych systemów bezpieczeństwa, tak zwanych systemów ADAS, które odgrywają coraz ważniejszą rolę w nowoczesnych pojazdach.

IDC5 CAR 71 zawiera ponad 20,000 nowych opcji diagnostycznych dla najpopularniejszych marek pojazdów na rynku światowym, w tym.: ALFA ROMEO, AUDI, BENTLEY, BMW, BUGATTI, CADILLAC, CHEVROLET, CHRYSLER, CITROËN, DAIHATSU, DODGE, DS, FERRARI, FIAT, FORD, GMC, HONDA, HYUNDAI, JAGUAR, JEEP, KIA, LAMBORGHINI, LAND ROVER, LEXUS, LINCOLN, MASERATI, MAZDA, MERCEDES-BENZ, MITSUBISHI, NISSAN, OPEL, PEUGEOT, PORSCHE, RENAULT, ROLLS-ROYCE, SEAT, SKODA, SUZUKI, TOYOTA, VOLKSWAGEN, VOLVO.  Więcej wiadomości na naszym Facebooku.

Texa aktualizacja CAR 71.0.0

Od niemal 90 lat Bridgestone dostarcza najwyższej klasy produkty i usługi wiodącym producentom oryginalnego wyposażenia na świecie. W 2019 r. Bridgestone był marką najchętniej wybieraną przez BMW, Audi, SEATA i Toyotę, oraz głównym dostawcą dla producentów aut takich jak Volkswagen, Skoda czy Mercedes.

Bridgestone to największy na świecie producent opon i wyrobów z gumy oraz wiodący inwestor w branży w obszarze badań i rozwoju. Dlatego też producenci samochodów w ubiegłym roku chętnie angażowali się we wspólne projekty, czerpiąc korzyści z wiedzy i zaangażowania Bridgestone. W ten sposób rozpoczęto pracę m.in. nad przełomowymi projektami z dziedziny CASE (Connected, Autonomous, Shared and Electric - pojazdy połączone, autonomiczne, współdzielone i elektryczne), opracowano także nowe technologie i rozwiązania, takie jak innowacyjna technologia Enliten, która poprawia kluczowe parametry jazdy. Dzięki wspólnym inicjatywom w krajach regionu EMEA Bridgestone dostarczył około 100 rozmiarów opon na pierwszy montaż do przeszło 50 modeli aut 14 różnych producentów. Co więcej, segment opon w rozmiarze 18” i większym (HDR+), wzrósł o przeszło 10 procent w porównaniu do 2018 r.   Więcej informacji na Facebooku.

 Bridgestone Potenza opona na samochodzie

Przyzwyczailiśmy się już, że zimy są coraz lżejsze, bez siarczystych mrozów i intensywnych opadów śniegu. Dlatego czujemy się pewniej i nie spieszymy się z przygotowywaniem samochodu na zmienne zimowe warunki. Wystarczy, że pojawią się przymrozki i przyprószy śnieg, a lawinowo rośnie liczba problemów np. z uruchomieniem i eksploatacją samochodu. Jak więc należy przygotować auto, byśmy tej zimy nie stali na poboczu, radzi Thierry Neuville, kierowca rajdowy zespołu Hyundai Shell Mobis World Rally Team.

Przewiduj i bądź przygotowany

Według danych AXA Insurance zimą o 18% zwiększa się prawdopodobieństwo, że samochód nie odpali. Oprócz tego rośnie ryzyko kolizji i wypadków drogowych, ponieważ dłużej jest ciemno, warunki pogodowe bywają zmienne i są trudniejsze. Dlatego tak ważne jest dobre przygotowanie się do drogi podczas zimowych miesięcy, nawet gdy nie ma śniegu czy siarczystych mrozów. Jak robią to zawodowi kierowcy?

"Zimowe warunki mogą mieć duży wpływ na sprawność samochodu, dlatego przed wyruszeniem w podróż planuję trasę i sprawdzam stan samochodu – od hamulców i płynów, po oświetlenie i opony. Niezwykle ważne jest także sprawdzenie stanu oleju silnikowego ze szczególnym uwzględnieniem lepkości i jakości oleju. Wybór oleju silnikowego 0W-X daje pewność, że silnik jest lepiej chroniony i będzie pracował jeszcze wydajniej podczas zimowych miesięcy." - mówi Thierry Neuville, kierowca zespołu Hyundai Shell Mobis World Rally Team. Więcej wiadomości na stronie Facebooka.

Infografika_Zimowa_pielegnacja_auta_14_01_2020.jpg

 

Uwaga:
zmiany w zasadach prenumeraty miesięcznika.
Więcej informacji w zakładce Prenumerata.

 

Aktualnościprofiauto


SiteLock