Serwis Motoryzacyjny


Wydawca
PISKP
tel. (22) 811 26 06, redakcja@piskp.pl
fb


News

Jak co roku, na przełomie września i października chcemy Państwa zaprosić na nasz na cykl spotkań szkoleniowych dla przedstawicieli stacji kontroli pojazdów i starostw powiatowych. Będziemy się starali przedstawić najbardziej aktualne zagadnienia techniczne i prawne związane z prowadzeniem stacji kontroli pojazdów oraz wykonywaniem badań technicznych.

Szkolenia będą się odbywać z zachowaniem aktualnie obowiązującego reżimu sanitarnego.

W tym roku zaplanowaliśmy omówić:
1. Zmiany w systemie badań technicznych pojazdów – projekt zmiany ustawy –
    Prawo o ruchu drogowym – UC48.
2. Najnowsze zmiany prawne w zakresie badań technicznych pojazdów.
3. CEP 2.0 – zwrot zatrzymanego dowodu rejestracyjnego przez SKP.
4. Najczęściej pojawiające się problemy związane z interpretacją przepisów regulujących
    przeprowadzanie badań technicznych pojazdów.
5. Blok techniczny:
         A. Czterokołowce – omówienie najczęściej spotykanych problemów, w tym pojazdy
       homologowane zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 168/2013.
         B. Bieżąca problematyka związana z wykonywaniem badań technicznych pojazdów.
6. Działania PISKP na rzecz środowiska stacji kontroli pojazdów w Polsce. 
7. Dyskusja.

Wszystkie spotkania rozpoczynają się o godzinie 9ºº, w terminach i miejscach wskazanych w HARMONOGRAMIE SPOTKAŃ SZKOLENIOWYCH.

Udział w spotkaniach dla przedstawicieli starostw powiatowych oraz stacji kontroli pojazdów zrzeszonych w Izbie jest nieodpłatny. Koszt szkolenia dla stacji nie należących do Izby wynosi 290 złotych brutto (235,77 zł netto) i obejmuje: wykłady, materiały szkoleniowe, zaświadczenie uczestnictwa oraz przerwę kawową.

Warunkiem uczestnictwa w spotkaniu jest przesłanie faksem, pocztą elektroniczną bądź za pomocą formularza on-line, najpóźniej na 7 dni przed terminem wybranego szkolenia, wypełnionej „Karty zgłoszenia uczestnictwa”, a w przypadku stacji nie zrzeszonych w Izbie, także dowodu wpłaty za uczestnictwo w spotkaniu. Koszty parkingu i ewentualnego noclegu uczestnicy spotkania pokrywają we własnym zakresie.

Wszyscy uczestnicy otrzymają zaświadczenia o odbyciu szkolenia. Zapraszamy!

Szkolenia jesienne 2019

 

Uwaga:
zmiany w zasadach prenumeraty miesięcznika.
Więcej informacji w zakładce Prenumerata.

 

Na rynku debiutuje Texaco Delo 600 ADF z nową, rewolucyjną technologią dodatków uszlachetniających. To linia produktów stworzonych z myślą o znacznym ograniczeniu zapychania filtrów cząstek stałych (DPF) i wydłużeniu okresu ich eksploatacji nawet dwuipółkrotnie dla utrzymania 3% oszczędności paliwa przez cały czas użytkowania maszyn.

Texaco Delo 600 ADF z OMNIMAX, technologią opatentowaną przez Chevron, to pierwszy olej do mocno obciążonych silników, mogący w znacznym stopniu ograniczyć gromadzenie się popiołu w filtrach DPF, dla doskonałej ochrony zarówno silnika, jak i układu wydechowego.

Przeznaczony zarówno do pojazdów drogowych, jak i pozadrogowych, Texaco Delo 600 ADF z opatentowaną przez Chevron technologią OMNIMAX zawiera zaledwie 0,4% popiołu siarczanowego – znacznie mniej niż wynosi limit API oraz ACEA (1% – co jest wartością typową dla wielu olejów do silników mocno obciążonych, dostępnych w sprzedaży).

Nowa linia produktów i technologia dodatków pomaga znacząco ograniczyć szybkość zapychania filtrów DPF, zapewniając wydłużone okresy międzyobsługowe, mniejszą częstotliwość cykli regeneracji oraz pomagając zwiększyć oszczędności paliwa nawet o 3% przez cały okres użytkowania pojazdu.  Więcej informacji na Facebooku, kliknij TUTAJ. 

TEXACO Delo 600 ADF SAE 10W 30 15W 40 20L5L

Finał IX Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników w czasach koronawirusa przeniósł się do internetu i pod wieloma względami zasłużył na miano pioniera wśród konkursów edukacyjnych. Zwycięzcą w kategorii Mechanik Zawodowy został Dariusz Kobiela z Leźna, a w kategoriach Młody Mechanik oraz Młody Lakiernik najlepsi byli uczniowie z Zespołu Szkół Mechanicznych nr 2 w Białymstoku. Najwyższe podium dwóch innych kategorii – Młody Mechanik Maszyn Rolniczych oraz iElektromobilni zajęli uczniowie z Zespołu Szkół Rolniczych CKU w Trzciance oraz Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Radzyniu Podlaskim. Mistrzostwa Mechaników pod patronatem Mobil, KRAMP i AkzoNobel to jeden z najbardziej prestiżowych i największy konkurs dla młodych i zawodowych mechaników w Polsce.

Tegoroczny finał przejdzie do historii z kilku powodów. O udział w nim rywalizowała rekordowa liczba uczestników eliminacji. Po drugie, targi Poznań Motor Show 2020 i towarzyszący im finał Mistrzostw z powodu koronawirusa zostały odwołane i konieczne było szukanie planu B. Po trzecie, organizacja finału konkursu na żywo ze studia na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, łączenie się z kilkuset uczestnikami przez internet i wykorzystanie e-platformy edukacyjnej Akademia Młodego Mechanika pokazały niespotykany dotąd poziom wykorzystania nowych technologii w organizacji konkursu. Pełne wyniki finału są dostępne na stronie www.mistrzostwamechanikow.pl.

Mistrzostwa Mechaników Finał IX studio

 AVA Quality Cooling przedstawia ofertę 9 nowych produktów, są to chłodnice cieczy i sprężarka, przeznaczone do pojazdów ciężarowych SCANIA I MERCEDES.

AVA 09 2020

Aktualnościprofiauto

SiteLock