Serwis Motoryzacyjny


Wydawca
PISKP
tel. (22) 811 26 06, redakcja@piskp.pl
fb

News

TSP 2024 paliwa

W maju 2024 roku przedstawiciele szeroko pojętego sektora paliw tradycyjnie już spotkają się w Warszawie na XXIX Międzynarodowych Targach STACJA PALIW 2024. Organizowane od blisko 30 lat przez Polską Izbę Paliw Płynnych wydarzenie to jedna z największych wystaw związana z rynkiem paliw. Producenci, dystrybutorzy, usługodawcy z sektora paliwowego mają okazję zaprezentować na niej swoją ofertę szerokiemu gronu odwiedzających. Podczas 29. edycji targów zaprezentują się wystawcy z branży paliwowej oraz – podobnie jak podczas ostatniej edycji – gazowej, której przedstawiciele tworzyć będą strefę NTG 2024 – Nowoczesne Technologie Gazowe. W ramach strefy Myjnie swoje rozwiązania przedstawi również branża myjni samochodowych. Targi STACJA PALIW to także miejsce dla wystawców z wielu innych branż – między innymi gastronomii, OZE i bioenergii, HoReCa, IT, identyfikacji wizualnej i reklamy oraz wielu innych – bez których trudno wyobrazić sobie dzisiejszą stację paliw. Wystawcy swoimi prelekcjami tworzą Akademię Przedsiębiorcy. Tutaj dzielą się praktyczną oraz szczegółowo prezentują swoją markę. Natomiast zgłoszone przez wystawców produkty i usługi mają szansę zdobyć nagrody w prestiżowym konkursie PRODUKT ROKU. Targom towarzyszy również Forum Dyskusyjne „Polski rynek paliw płynnych. Wybrane zagadnienia” będące okazją do uczestnictwa w debacie na temat aktualnej sytuacji na rynku. Tegoroczne Targi STACJA PALIW 2024 odbędą się w dniach 8-10 maja w EXPO XXI Warszawa przy ul. Prądzyńskiego 12/14. Więcej informacji na stronie www.targi.paliwa.pl. Zapraszamy!

Targi Techniki Motoryzacyjnej to odbywające się co dwa lata wyjątkowe wydarzenie dla branży motoryzacyjnej. Jest skierowane do właścicieli i pracowników warsztatów samochodowych, stacji kontroli pojazdów, myjni samochodowych, rzeczoznawców , sklepów i hurtowni części i wyposażenia warsztatowego. To wyjątkowa okazja, aby poznać najnowsze trendy rynkowe w przemyśle motoryzacyjnym, a także nawiązać cenne kontakty w branży. Przypominamy, że tegoroczna edycja TTM potrwa cztery dni, od 4 do 7 kwietnia, i tradycyjnie odbędzie się na terenie Międzynarodowych Targach Poznańskich. Targi TTM są zlokalizowane w czterech pawilonach: 7, 7a, 8 i 8a. Dla zmotoryzowanych przygotowano ponad 600 miejsc w nowym podziemnym parkingu PWK (wjazd od ul. Głogowskiej 11, na wysokości dworca PKP). Na stronie organizatora dostępne są już bilety jednorazowe i na cały okres targów, tańsze dla profesjonalistów po rejestracji online. Sprzedaż biletów jednorazowych odbywać się też będzie w kasach w trakcie trwania targów. Zakupione bilety na targi TTM upoważniają również do wstępu na targi Poznań Motor Show, które odbywają się równolegle. Zapraszamy na targi i na stoisko PISKP w pawilonie 7A, gdzie będzie można konsultować się ze specjalistami działu technicznego Izby.

www Targi Techniki Motoryzacyjnej

 

Firma UNIMETAL została przyjęta do organizacji CITA – International Motor Vehicle Inspection Committee. CITA to światowa organizacja, z siedzibą w Brukseli, zrzeszająca podmioty zajmujące się badaniami technicznymi pojazdów samochodowych, badaniami naukowymi w tym zakresie oraz stanowieniem prawa. Warto nadmienić, że UNIMETAL to jedyna polska firma będąca członkiem korporacyjnym CITA.

Od lat UNIMETAL jest zaangażowany w bezpieczeństwo ruchu drogowego i ochronę środowiska poprzez realizację najbardziej wymagających i zaawansowanych projektów w zakresie diagnostyki samochodowej. Jako producent wyposażenia i oprogramowania dla stacji kontroli pojazdów odgrywa wiodącą rolę w wytyczaniu przyszłych standardów na poziomie technicznym i koncepcyjnym na całym świecie. Stając się członkiem CITA UNIMETAL będzie miał jeszcze większy wkład w rozwój branży i jej przyszłości.

CITA Newsletter

Dostępny na rynku skaner AMX530 jest uniwersalnym czytnikiem informacji diagnostycznych z cyfrowej magistrali pokładowej EOBD zgodnej z SAEJ1850, ISO9141, ISO14230 lub ISO15765. Urządzenie powstaje w Polsce i ma polskie oprogramowanie. Można go połączyć z komputerem z systemem Windows 7/8/10/11 za pomocą przewodu USB lub bezprzewodowo przy użyciu technologii Bluetooth. Urządzenie ma Certyfikat ITS nr Z/15/024/23, który potwierdza możliwość stosowania w SKP zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 27 września 2022 r. Do wyboru są następujące tryby pracy:

SKP – procedura przeznaczona jest dla Stacji Kontroli Pojazdów. W szybki i prosty sposób pozwala na kontrolę działania systemu OBD II/ EOBD badanego pojazdu oraz ocenę jego sprawności emisyjnej w oparciu o odczytane dane.

AMX – pełna diagnostyka pozwalająca na odczyt wszystkich danych dostępnych w systemach zgodnych z OBD II/ EOBD. Może być wykorzystana zarówno podczas badań technicznych, jak również podczas diagnostyki pojazdu w warsztacie.

Czytnik AMX530 jest oferowany m.in. przez firmę Sosnowski z Gdańska. Więcej informacji na stronie https://sosnowski.pl/

amx530 r 1

Mubi - porównywarka ubezpieczeń, wychodzi naprzeciw oczekiwaniom ze specjalną ofertą dla Stacji Kontroli Pojazdów! W szybki i łatwy sposób można zarobić nawet do 10 000 zł miesięcznie dzięki polecaniu porównania ubezpieczenia OC wśród swoich klientów stacji. Zaufało już nam kilkadziesiąt stacji kontroli pojazdów w Polsce!

Jak to działa? - zarabianie z Mubi w praktyce

Współpraca z Mubi jest prosta i przyjemna dla obu stron, bo wszystko co potrzebne znajduje się już na stacji. Wystarczy jedynie dać możliwość porównania OC klientowi SKP. Diagnosta wykonujący badanie techniczne auta lub inny pracownik stacji musi tylko zeskanować kod QR z dowodu rejestracyjnego w aplikacji Mubi dostępnej w przeglądarce internetowej (działa na każdym telefon typu smartfon), a następnie podać imię i numer telefonu do klienta SKP. Po przekazaniu kodu SMS pracownikowi stacji, klient zostaje zarejestrowany i już 20 zł (brutto) wpada na konto stacji. Prawda, że proste?

Obejrzyj film pokazujący jakie to jest proste: https://youtu.be/tRhpggljH38

Ale to nie wszystko, jeżeli klient wykupi polisę OC w Mubi to na konto stacji wpadnie dodatkowe 30 zł (brutto), a klient otrzyma dodatkowo możliwość otrzymania zwrotu 100 zł od Mubi. Korzysta na tym każda ze stron, a Tobie nie zajmuje to więcej czasu niż dotychczasowa praca przy badaniu technicznym auta.

Podsumowując, na każdym kliencie SKP możesz zarobić dodatkowo 50 zł (brutto).

Nadal nie jesteś pewien, czy ta oferta jest dla Ciebie, poniżej kilka argumentów, aby przekonać Cię do współpracy z Mubi:

  1. nie sprzedajesz ubezpieczenia auta, tylko polecasz zrobienie porównania, cały proces ubezpieczenia auta jak i zebrania pozostałych danych od klienta leży po stronie Mubi i to nasz agent przedstawia najkorzystniejszą dla klienta ofertę OC wśród największych towarzystw ubezpieczeniowych w Polsce
  2. na współpracy z Mubi nic nie tracisz, płacimy już od pierwszego poleconego przez Ciebie klienta. Nie ma żadnych kruczków i ukrytych kwot, które musisz wypracować w celu wypłaty środków od Mubi
  3. dodatkowo dostajesz od nas gadżety dla Twoich klientów (zawieszki zapachowe) i samej stacji (podkładki na dokumenty dla Twoich pracowników)
  4. wyciągamy wnioski i słuchamy się diagnostów oraz właścicieli stacji, ponieważ chcemy rozwijać biznes zarówno Twój jak i nasz. Stając się partnerem Mubi dołączasz do polskiej firmy, której celem jest dalszy rozwój polskiego rynku motoryzacyjnego

Jesteśmy Mubi - wiodąca porównywarka ubezpieczeń komunikacyjnych dla klientów indywidualnych w Polsce, obsługująca rocznie kilka milionów Polaków. Współpracujemy z największymi towarzystwami ubezpieczeniowymi na rodzimym rynku. Dzięki naszej platformie, właściciele Stacji Kontroli Pojazdów mają możliwość zapewnienia dodatkowych korzyści dla siebie, swoich pracowników oraz klientów.

Zarejestruj swoją Stację Kontroli pojazdów już dziś na naszej stronie: https://mubi.pl/partnerzy/ lub wyślij maila na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zadzwoń i umów się na spotkanie z przedstawicielem Mubi: +48 882 504 548

 mubi

Stacja Kontroli Pojazdów AutoAlex Stare Babice - Partner Mubi 

Aktualnościtargi.paliwa


SiteLock