Serwis Motoryzacyjny


Wydawca
PISKP
tel. (22) 811 26 06, redakcja@piskp.pl
fb


News

Grupa Kapitałowa PKO Banku Polskiego wprowadza na rynek pierwszą w Polsce bankową platformę do zakupu samochodów nowych i używanych – Automarket. Na platformie klienci otrzymują dostęp do sprawdzonych technicznie, wyselekcjonowanych i objętych gwarancją samochodów, które będą mogli w prosty sposób sfinansować. Nowa platforma jest istotnym elementem strategii transformacji cyfrowej usług Grupy PKO Banku Polskiego.

PKO Bank Polski konsekwentnie realizuje ogłoszoną pół roku temu strategię i zmienia się w platformę bankową. Chcemy aby nasi klienci, mogli załatwiać swoje codzienne sprawy bezpiecznie i bez wychodzenia z domu. Uruchomiona dziś platforma Automarket to kolejny krok w tym kierunku. Dzięki dostępowi do zaawansowanych technologii IT i dużej skali działania, mogliśmy stworzyć pierwsze w Polsce narzędzie, które przenosi do świata cyfrowego cały proces zakupu nowych i używanych aut: od wyboru właściwej oferty, przez realizację płatności lub wybranie sposobu finansowania, po dostawę samochodu pod wskazany adres – powiedział Zbigniew Jagiełło, prezes zarządu PKO Banku Polskiego. Więcej informacji na Facebooku. 

PKOBP automarket strona glowna

Koncern Bridgestone we współpracy z Microsoft, opracował unikalny system monitorowania uszkodzeń opony, który wykorzystuje Microsoft Connected Vehicle Platform (MCVP). System ma pomóc zwiększyć bezpieczeństwo na drodze i redukować ryzyko wypadków spowodowanych przez usterki techniczne. Wspólne przedsięwzięcie to kolejny krok w kierunku realizacji celu Bridgestone, by stać się światowym liderem zrównoważonych i zaawansowanych rozwiązań w zakresie mobilności. Więcej informacji na Facebooku, kliknij TUTAJ.

 Bridgestone connected tyre

Karta LOTOS Biznes już po raz czwarty została wybrana jako najlepsza karta paliwowa ogólnopolskiego plebiscytu Fleet Derby. Z kolei koncept  Niebieski szlak, który pierwszy raz został zgłoszony do konkursu, zwyciężył w kategorii Elektromobilność. Ogłoszenie wyników plebiscytu, połączone z wręczeniem statuetek, odbyło się 23 czerwca 2020 r.

W tym roku do Fleet Derby przyjęto 131 zgłoszeń w poszczególnych kategoriach. Głosowanie trwało od stycznia do czerwca br. za pośrednictwem strony internetowej. W plebiscycie oddano ponad 170 000 potwierdzonych głosów. Więcej informacji na Facebooku, kliknij TUTAJ.

LOTOS Karta paliwowa

LOTOS Niebieski szlak

Tegoroczne wakacje z pewnością przejdą do historii jako „niezapomniane”, z uwagi na specyficzną sytuację epidemiologiczną na świecie i związane z tym ograniczenia. Po kilku miesiącach przymusowej izolacji, dzięki poluzowaniu obostrzeń otrzymaliśmy zielone światło m.in. na wyjazdy wakacyjne. Jak wynika z badań, Polacy chętnie będą z tej możliwości korzystać - niemal 80% z nas deklaruje, że mimo świadomości zagrożenia koronawirusem planuje wyjazd wypoczynkowy. Większość rodaków decyduje się spędzić tegoroczny urlop w Polsce, wybierając jako środek transportu samochód. Warto skorzystać z rad i poznać opinie Auxilia co zrobić, by bezpiecznie dotrzeć do celu. Więcej informacji na Facebooku, kliknij TUTAJ.

Wykres Liczba wypadków drogowych i osób rannych w 2019r

Brembo i Polestar współpracują nad całkowicie nowym aluminiowym zaciskiem hamulcowym zaprojektowanym specjalnie dla modelu Polestar 2.

Brembo dostarczy do samochodu Polestar 2 dwuczęściowy 4-tłoczkowy aluminiowy zacisk przedni i ekskluzywną, pływającą tarczę hamulcową typu dual-cast. Wygląd nowego zacisku jest inspirowany designem charakterystycznym dla marki Polestar. Gwarantuje on doskonałą siłę hamowania i sprzyja ochronie środowiska, zwiększając wydajność akumulatora i zasięg samochodu.

Więcej informacji na Facebooku.

Brembo Polestar

Aktualnościprofiauto

SiteLock