Serwis Motoryzacyjny


Wydawca
PISKP
tel. (22) 811 26 06, redakcja@piskp.pl
fb


Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji już tradycyjnie na jesieni wyszło z inicjatywą przeprowadzenia wspólnej akcji ze stacjami kontroli pojazdów, polegającej na sprawdzeniu prawidłowości ustawienia i stanu świateł
w pojazdach. Hasło akcji jest następujące: „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”.

Założenie jest takie, żeby w cztery  soboty, tj. 23 października, 6 i 20 listopada oraz 4 grudnia, kierowcy mogli bezpłatnie sprawdzić stan i ustawienie świateł w swoich pojazdach. Organizatorzy akcji chcą zwrócić uwagę użytkowników na stan oświetlenia w ich pojazdach, w szczególności teraz na jesieni, kiedy szybciej zapada zmierzch i często występują niekorzystne zjawiska atmosferyczne.

Niewątpliwie jakość oświetlenia pojazdów bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Akcja ma być szeroko rozpropagowana w mediach. 21 października planowana jest w Warszawie konferencja prasowa inaugurująca akcję. W ramach promowania akcji będą publikowane dane adresowe stacji kontroli pojazdów, gdzie będzie można bezpłatnie sprawdzić ustawienie i stan świateł.

Formularz zgłoszenia udziału w akcji w wersji word dostępny jest TUTAJ.

PISKP Twoje światła nasze bezpieczeństwo 

Aktualności

Sosnowski

SiteLock