Serwis Motoryzacyjny


Wydawca
PISKP
tel. (22) 811 26 06, redakcja@piskp.pl
fb


Bezpłatny program szkoleniowy dla młodych kierowców Ford Driving Skills for Life organizowany przez Fundusz Forda na całym świecie po raz piąty odbędzie w Polsce. Intensywne zajęcia praktyczne i teoretyczne skupią się na obszarach, w których świeżo upieczonym kierowcom brakuje doświadczenia, a także na problemach związanych z rozpraszaniem uwagi.

Statystyki nie pozostawiają wątpliwości. Według danych Komendy Głównej Policji młodzi kierowcy w wieku 18 - 24 lat powodują najwięcej wypadków na 10 tys. populacji. W ubiegłym roku byli oni sprawcami ponad 3,7 tys. wypadków. Zginęło w nich 431 osób, a 4714 zostało rannych. Najczęstszą przyczyną (41 proc.) było niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. Zgodnie z opinią specjalistów jest to grupa osób, którą cechuje brak doświadczenia i umiejętności w kierowaniu pojazdami i jednocześnie duża skłonność do brawury i ryzyka.

O tym jak bardzo potrzebne są tego typu akcje prewencyjne i edukacyjne może świadczyć duże zainteresowanie szkoleniami podczas poprzednich czterech polskich edycji Ford DSFL. Do tej pory przeszkoliliśmy już niemal 3000 kierowców w wieku 18 - 24 lat. Widać było u nich ogromną chęć do nauki bezpiecznej jazdy, a nas cieszyło przede wszystkim duże zainteresowanie i wysoka frekwencja na szkoleniach. Pod tym względem jesteśmy w czołówce całego programu Ford Driving Skills for Life - wyjaśnia Mariusz Jasiński, dyrektor komunikacji i public relations Ford Polska.

Film oraz więcej informacji, kliknij TUTAJ.

FORD Driving Skills For Life

Aktualnościprofiauto

VARTA

SiteLock