Serwis Motoryzacyjny


Wydawca
PISKP
tel. (22) 811 26 06, redakcja@piskp.pl
fb


Przewodniczący Rady Nadzorczej grupy MAHLE, profesor dr Heinz Junker oraz prezes zarządu i dyrektor generalny, dr Jörg Stratmann, wspólnie uzgodnili w bardzo serdecznych warunkach zakończenie ich współpracy. Jörg Stratmann (51 l.) zrezygnuje z pełnionej funkcji ze skutkiem od 31 marca 2021 r. Powołanie następcy przez Radę Nadzorczą nastąpi niezwłocznie. Do czasu objęcia urzędu przez następcę stanowisko prezesa zarządu i dyrektora generalnego obejmie Michael Frick (54 l.), członek zarządu odpowiedzialny za finanse, IT i inne obszary administracyjne.

„W imieniu Rady Nadzorczej chciałbym podziękować Jörgowi Stratmannowi za jego wieloletnią lojalną i pełną sukcesów służbę na rzecz grupy. Życzymy mu wszystkiego najlepszego na przyszłość ”- powiedział Heinz Junker.

Jörg Stratmann jest wdzięczny za prawie trzynaście lat, podczas których służył Grupie MAHLE na różnych stanowiskach kierowniczych. Jest przekonany, że dzięki zapoczątkowanej transformacji i restrukturyzacji, a także dzięki pasji i zaangażowaniu ponad 70 000 pracowników MAHLE na całym świecie, firma będzie się nadal pomyślnie rozwijać.

Jörg Stratmann rozpoczął pracę w Grupie MAHLE w październiku 2008 roku jako członek Komitetu Zarządzającego. W lutym 2013 roku został członkiem, a następnie prezesem zarządu Grupy MAHLE Behr. Na tym stanowisku został powołany na członka zarządu MAHLE GmbH w styczniu 2014 roku, a stanowisko prezesa i dyrektora generalnego objął w lutym 2018 roku.

MAHLE CEO Jörg Stratmann will leave the Group

Aktualnościprofiauto

VARTA

SiteLock