Serwis Motoryzacyjny


Wydawca
PISKP
tel. (22) 811 26 06, redakcja@piskp.pl
fb


Piesi zasłonięci przez pojazdy, rowerzyści jadący na przejściu, nagle ruszające autobusy miejskie – w ruchu miejskim można się szybko pogubić. W jaki sposób lampy uliczne mogą sprawić, że ruch w centrach miast stanie się bezpieczniejszy, a autonomicznie poruszające się pojazdy będą miały pogląd na sytuację na drodze?

Odpowiedź na to pytanie stała się tematem projektu badawczego „MEC-View“. Jego założeniem było wyposażenie latarni w czujniki wideo i lidary, które wykorzystując zaawansowaną technologię telefonii komórkowej dostarczają pojazdom krytycznych informacji w czasie rzeczywistym, umożliwiając im wykrywanie przeszkód – czy to innych samochodów, rowerzystów czy pieszych – w sposób szybki i niezawodny.

Po ponad trzech latach prac, badacze są gotowi do przedstawienia wyników projektu. Partnerami projektu są oprócz firmy Bosch, lidera konsorcjum, również Mercedes-Benz, Nokia, Osram, TomTom, IT Designers oraz uniwersytety w Duisburg, Essen i Ulm. Partnerem stowarzyszonym projektu jest miasto Ulm, które udostępniło swoje latarnie uliczne. (Cały artykuł ukaże się w najbliższym numerze naszego miesięcznika.)  Więcej wiadomości na Facebooku.

BOSCH mec view sensoren pilotanlage

Aktualnościprofiauto

SiteLock