Serwis Motoryzacyjny


Wydawca
PISKP
tel. (22) 811 26 06, redakcja@piskp.pl
fb


Niezwykle dynamiczny rozwój rynku samochodów elektrycznych i hybrydowych sprawił, że na wiele podzespołów spoglądamy zupełnie inaczej. Przykładowo do tej pory klocki hamulcowe powinny być po prostu wydajne – to w zupełności wystarczyło. Użytkując auto elektryczne lub hybrydowe, liczy się coś więcej. Naprzeciw tym wymaganiom wyszła należąca do portfolio ZF Aftermarket marka TRW tworząc klocki Electric Blue.

Co prawda pierwszy samochód elektryczny został opracowany już w 1895 roku przez Thomasa Parkera, ale dopiero od kilku lat obserwujemy gwałtowny wzrost zainteresowania napędami alternatywnymi, opartymi na elektryfikacji. Samochody z czystym napędem elektrycznym oraz samochody hybrydowe (konwencjonalne lub plug-in) przestały być tylko ciekawostką dla ekscentryków lubiących eksperymenty, ale stały się pełnoprawną i sensowną alternatywą dla aut z silnikami spalinowymi.

Samochody elektryczne rewelacyjnie spisują się w mieście, zaś coraz bogatsza sieć publicznych ładowarek znacząco ułatwia codzienną eksploatację. Samochody hybrydowe z kolei pozwalają spróbować „jazdy na prądzie”, w przypadku odmian plug-in umożliwiają poruszanie się praktycznie całkowicie bez emisyjne, ale eliminują ograniczenia wersji czysto elektrycznych związanych z zasięgiem. Samochody elektryczne mogą być bardzo oszczędne, niedrogie w eksploatacji, proste w serwisowaniu, a co równie ważne, bardzo komfortowe. I tu pojawia się największa zaleta tego typu aut – cisza podczas jazdy.  Film oraz więcej informacji na Facebooku, kliknij TUTAJ.

TRW PC IMG 6916 Electric Blue CMYK 201806 UN

Aktualnościprofiauto

SiteLock