Serwis Motoryzacyjny


Wydawca
PISKP
tel. (22) 811 26 06, redakcja@piskp.pl
fb


Inter Cars biorąc pod uwagę skonsolidowane dane spółki, plasuje się na 4. miejscu rankingu polskich firm rodzinnych, które w 2019 r. osiągnęły najwyższy przychód ze sprzedaży.  Zestawienie przygotowane przez „Rzeczpospolitą” pokazuje, że firmą rodzinną mogą być także bardzo duże przedsiębiorstwa o strategicznym znaczeniu dla polskiej gospodarki i poszczególnych segmentów rynku.

Inter Cars swoje pierwsze kroki stawiał 30 lat temu, w czasach, gdy Polska zamykała rozdział PRL i rozpoczynała wolnorynkowy kapitalizm. Pojawienie się sektora prywatnego miało stać się dźwignią dla polskiej rzeczywistości. Zmiany były o tyle trudne, że musiały dotyczyć zarówno procedur oraz finansów, jak i przyzwyczajeń przedsiębiorców.

Patrząc z perspektywy czasu, widać, że tym wyzwaniom doskonale sprostał Krzysztof Oleksowicz, który w 1990 r. założył Inter Cars. Od początku był to biznes z jasno wyznaczonymi celami i przemyślaną strategią. Jednak tak ogromnej ekspansji nie przewidywał prawdopodobnie w tamtych czasach nawet sam Krzysztof Oleksowicz. Więcej informacji na Facebooku, kliknij TUTAJ.

INTER CARS 30 LAT

Aktualnościprofiauto

SiteLock