Serwis Motoryzacyjny


Wydawca
PISKP
tel. (22) 811 26 06, redakcja@piskp.pl
fb


Niemal 75% kierowców deklaruje, że wymianę oleju zleca mechanikowi w warsztacie - wynika z badania, które na zlecenie marki Petronas przeprowadził Instytut ARC Rynek i Opinia w 2019 roku. Jeszcze większy odsetek respondentów (80%) chce, żeby podczas takiej wizyty mechanik doradził im, jaki olej wybrać. Warsztat, obok sklepu motoryzacyjnego, jest miejscem, w którym kierowcy najczęściej kupują olej.

Zdecydowana większość ankietowanych serwisuje samochód w warsztacie niezależnym, a tylko 7% zajmuje się obsługą auta samodzielnie lub z pomocą rodziny czy przyjaciół. Majsterkowicze powinni pamiętać, że przepracowany olej trzeba oddać do punktu utylizacji, np. PSZOK. Dużo łatwiej jest wymienić olej w warsztacie, koszt wymiany jest bardzo niski, a często wliczony w cenę oleju. Na dodatek możemy liczyć na fachową poradę, bo mechanik w warsztacie samochodowym jest najważniejszym źródłem wiedzy na temat olejów – tego zdania jest 71% pytanych. 42% chce, by mechanik czy doradca zarekomendowali mu markę oleju. Zdecydowana większość kierowców, bo aż 80% chętnie słucha porad mechanika. Niemal połowa ankietowanych (47%) otrzymała wskazówki dotyczące oleju z inicjatywy mechanika, a 37% – po zapytaniu go. Aż 92% postąpiło zgodnie z rekomendacjami. W tej grupie większe zaufanie do rad mają panie (95% ich posłuchało), podczas gdy u mężczyzn ten odsetek wyniósł 89%.  WIĘCEJ INFORMACJI NA FACEBOOKU.

„Stale poszerzamy sieć warsztatów, które współpracują z naszą firmą i staramy się cały czas podnosić poziom wiedzy mechaników i doradców serwisowych. Zdecydowaliśmy się na nieco inny niż pozostali producenci model dystrybucji – nasze produkty są dostępne tylko w warsztatach i sklepach motoryzacyjnych. Z badania wynika, że dwóch na trzech kierowców kupuje olej właśnie w tych miejscach” – komentuje Adam Bober, dyrektor Petronas Lubricants Poland.

Petronas warsztat 1

Aktualnościprofiauto

SiteLock