Serwis Motoryzacyjny


Wydawca
PISKP
tel. (22) 811 26 06, redakcja@piskp.pl
fb


Nowa Pirelli Cinturato P7, letnia opona segmentu "High Performance", zapewnia większe bezpieczeństwo, wydajność i odpowiedzialność. Wynika to z długiej, 70-letniej tradycji Cinturato, jak również wyciągniętych wniosków z nieustającego rozwoju poprzedniej generacji P7. Nowa opona jest już w sprzedaży w ramach przygotowań do lata i debiutuje na wszystkich europejskich i azjatyckich rynkach.

Rozwój nowej Cinturato P7 rozpoczął się około trzech lat temu. Przed wersjami opon dostępnych na rynku części zamiennych, powstały oryginalne opony homologowane do konkretnych samochodów największych producentów, które ruszą w trasę już w nadchodzących tygodniach. Nowa P7 ma już ponad 70 homologacji, a do końca 2020 roku liczba ta wzrośnie do ponad 100.

Każda z tych konkretnych homologacji wymaga specjalnego programu badań i rozwoju, przeprowadzanego wspólnie z zaangażowanymi producentami samochodów. Przykładowo, dla opon „oznaczonych” w rozmiarze 17 cali lub większych, Cinturato P7 ma już 23 homologacje nie licząc ponad 100 uzyskanych przez swoją poprzedniczkę. Potwierdza to, że Cinturato P7 firmy Pirelli jest liderem klasy, najczęściej wybieranym przez producentów samochodów z segmentu premium. 

Więcej informacji na Facebooku.

Pirelli cinturato p710

Aktualnościprofiauto

SiteLock