Serwis Motoryzacyjny


Wydawca
PISKP
tel. (22) 811 26 06, redakcja@piskp.pl
fb


Koronawirus jest nadal obecny w naszej przestrzeni publicznej, a doniesienia o nim zdobywają czołówki wielu mediów. Większość z nas przywykła już do zmian w codziennym dostępie do niektórych produktów i usług, ale co zrobić, jeśli musimy zadbać o nasze auto w czasie, kiedy niektóre stacje, salony i punkty obsługi są nieczynne. Auto Partner, jeden z największych na rynku polskim dystrybutorów części samochodowych, motocyklowych i wyposażenia warsztatów, przygotował krótki przewodnik dla kierowców.

Przeglądy techniczne

W kłopotliwej sytuacji znaleźli się Ci z nas, którym zbliża się właśnie termin przeglądu technicznego pojazdu. Zgodnie z treścią Ustawy Prawo o ruchu drogowym właściciele pojazdów mają obowiązek zachować bezwzględną ciągłość w wykonywaniu badań technicznych. Zgodnie z zasadami nie ma możliwości, aby przełożyć przegląd techniczny pojazdu. Z drugiej strony właściciele stacji kontroli pojazdów mają prawo zamknąć stacje, jednak w takiej sytuacji muszą o tym poinformować lokalne Starostwo Powiatowe. Kierowca musi wówczas znaleźć inną otwartą SKP np. sprawdzając jej dostępność np. na odpowiedniej stronie www. Przed udaniem się na przegląd warto wcześniej upewnić się telefonicznie, czy diagności pracują.

Z inicjatywy Ministerstwa Infrastruktury we współpracy m.in. z Instytutem Transportu Samochodowego oraz Polską Izbą Stacji Kontroli Pojazdów powstał Wykaz dobrych praktyk dla Stacji Kontroli Pojazdów. Mają one na celu zapobieganie rozprzestrzeniania się wirusa wśród przedsiębiorców prowadzących stacje kontroli pojazdów, diagnostów, a także kierowców i posiadaczy pojazdów. Zgodnie z jego treścią należy ograniczyć do minimum kontakt kierowcy z osobą wykonującą przegląd m.in. oczekując na swoje badanie techniczne w pojeździe i pozostając w nim podczas badania wykonując jednocześnie wszystkie polecenia diagnosty. Wskazane jest, aby opłaty za badania techniczne były wnoszone w formie bezgotówkowej.

Więcej informacji na Facebooku, kliknij TUTAJ.

bezpieczny warsztat

Aktualnościprofiauto

SiteLock