Serwis Motoryzacyjny


Wydawca
PISKP
tel. (22) 811 26 06, redakcja@piskp.pl
fb


Przyzwyczailiśmy się już, że zimy są coraz lżejsze, bez siarczystych mrozów i intensywnych opadów śniegu. Dlatego czujemy się pewniej i nie spieszymy się z przygotowywaniem samochodu na zmienne zimowe warunki. Wystarczy, że pojawią się przymrozki i przyprószy śnieg, a lawinowo rośnie liczba problemów np. z uruchomieniem i eksploatacją samochodu. Jak więc należy przygotować auto, byśmy tej zimy nie stali na poboczu, radzi Thierry Neuville, kierowca rajdowy zespołu Hyundai Shell Mobis World Rally Team.

Przewiduj i bądź przygotowany

Według danych AXA Insurance zimą o 18% zwiększa się prawdopodobieństwo, że samochód nie odpali. Oprócz tego rośnie ryzyko kolizji i wypadków drogowych, ponieważ dłużej jest ciemno, warunki pogodowe bywają zmienne i są trudniejsze. Dlatego tak ważne jest dobre przygotowanie się do drogi podczas zimowych miesięcy, nawet gdy nie ma śniegu czy siarczystych mrozów. Jak robią to zawodowi kierowcy?

"Zimowe warunki mogą mieć duży wpływ na sprawność samochodu, dlatego przed wyruszeniem w podróż planuję trasę i sprawdzam stan samochodu – od hamulców i płynów, po oświetlenie i opony. Niezwykle ważne jest także sprawdzenie stanu oleju silnikowego ze szczególnym uwzględnieniem lepkości i jakości oleju. Wybór oleju silnikowego 0W-X daje pewność, że silnik jest lepiej chroniony i będzie pracował jeszcze wydajniej podczas zimowych miesięcy." - mówi Thierry Neuville, kierowca zespołu Hyundai Shell Mobis World Rally Team. Więcej wiadomości na stronie Facebooka.

Infografika_Zimowa_pielegnacja_auta_14_01_2020.jpg

Aktualnościprofiauto

SiteLock