Serwis Motoryzacyjny


Wydawca
PISKP
tel. (22) 811 26 06, redakcja@piskp.pl
fb


Łódź. Gigantyczne kolejki do wydziałów komunikacji”,  „Tczew. Ogromne kolejki do wydziału komunikacji”, „Długie kolejki do rejestracji pojazdów w Jaśle i Mielcu – to tylko pierwsze z brzegu tytuły, jakie obiegają polskie media od połowy grudnia. I nie wydaje się, żeby miało się coś zmienić w najbliższym czasie.

Oczywiście sytuacja ta została wywołana zmianami prawa o rejestracji pojazdów i wprowadzeniem sankcji  od 200 do 1000 złotych za nieprzerejestrowanie  pojazdu w ciągu 30 dni od jego nabycia. Notabene, kiedy branża motoryzacyjna ostrzegała na posiedzeniach komisji sejmowych pracujących nad ustawa o takich, nieuchronnych konsekwencjach zmiany prawa, ówczesny minister środowiska stanowczo stwierdzał, że nic takiego nie nastąpi. Dziś też pojawiają się pocieszające wypowiedzi, że to tylko sytuacja przejściowa. Otóż nie. Z powodu zmian prawa do urzędów komunikacji będzie teraz trafiać rocznie, według różnych szacunków, od kilkuset tysięcy do ponad miliona wniosków o rejestracji pojazdów więcej. Co zwiastuje, że kolejki niestety nie nikną.

Związek Dealerów Samochodów zaapelował do Ministrów Infrastruktury i Cyfryzacji, by maksymalnie przyspieszyć prace nad projektem zmiany ustawy – Prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw (nr z wykazu RCL: UD515) wprowadzającym możliwość elektronicznej rejestracji pojazdów bezpośrednio przez dealera. W roku 2019 w Polsce sprzedało się ponad 600 tysięcy pojazdów nowych. I o tyle mniej więcej procedur rejestracyjnych można by odciążyć wydziały komunikacji. A to z pewnością nie tylko skróci kolejki, ale i zapewni większy komfort życia obywateli i ich zaufanie do administracji publicznej. Więcej informacji na Facebooku.

Związek Dealerów Samochodów

Aktualnościprofiauto

SiteLock