Serwis Motoryzacyjny


Wydawca
PISKP
tel. (22) 811 26 06, redakcja@piskp.pl

Developed in conjunction with Ext-Joom.comDunlop Trailmax Meridian – zapowiedź nowej przygody

  • „Ucieczka od codzienności” – ekstremalne osiągi dla motocykli turystycznych
  • Spektakularny wzór bieżnika zapewniający doskonałe właściwości jezdne na suchej i mokrej nawierzchni oraz w terenie
  • „Mocniejsze na dłużej” – osiągi przez cały okres eksploatacji opony
  • O 15% wydłużone przebiegi potwierdzone w testach[1]

Dunlop zdradza tajemnice opony Trailmax Meridian, zapowiadając „początek nowej przygody” dla segmentu rynku turystycznego. Nowy produkt marki, który plasuje się nad cieszącym się uznaniem ogumieniem TrailSmart MAX, został opracowany z uwzględnieniem bardzo specyficznych i złożonych wymagań najbardziej zaawansowanych technicznie motocykli turystycznych.

Zmieniają się wymagania motocyklistów

Sprzedaż maszyn do jazdy po drodze i w terenie, takich jak BMW GS, Honda Africa Twin, Suzuki V-Strom i Triumph Tiger, rośnie szybciej niż cały rynek. Ich właściciele oczekują od pojazdów i opon większej wszechstronności.

„W ciągu ostatniej dekady byliśmy świadkami zmian na rynku. Kiedyś gwiazdami wykresów sprzedaży były motocykle sportowe, teraz wzrosty generują głównie maszyny do jazdy terenowej. Użytkowników przyciąga wysoka pozycja podczas jazdy i zdolność pokonywania długich dystansów, ale także możliwość przeżycia przygody w terenie. Po określeniu tych potrzeb, postawiliśmy przed naszym zespołem badawczo-rozwojowym trudne wyzwanie” – powiedział Luca Davide Andreoni, Marketing Manager Dunlop Motorcycle w Europie. Więcej informacji na Facebooku.

 Dunlop Trailmax Meridian 2

[1] Wewnętrzne testy przebiegu i prowadzenia przeprowadzono przy użyciu BMW R 1200 GS na torze Mireval we Francji. Testy tylnej wersji Trailmax Meridian wykazały przyrost przebiegu o 6% w jeździe po linii prostej, i o ponad 15% przy kącie nachylenia 40 stopni przy rozmiarze 170/60ZR17. W przypadku przedniej opony (120/70R19) testy wykazały 19% wzrost w porównaniu z najbliższym konkurentem, i o 36% przy kącie nachylenia 40 stopni.

Aktualnościprofiauto


SiteLock