Serwis Motoryzacyjny


Wydawca
PISKP
tel. (22) 811 26 06, redakcja@piskp.pl
fb
  • Testy na Politechnice Krakowskiej wykazały, że produkowany przez Rafinerię
    w Jaśle olej silnikowy Revline zapewnia lepsze niż konkurencja moc silnika
    i moment obrotowy przy niższej temperaturze pracy
  • Olej produkowany przez Rafinerię w Jaśle uzyskał najlepsze wyniki w badaniach porównawczych dla olejów w klasie C3 przeprowadzonych na hamowni Politechniki Krakowskiej
  • Badania przeprowadzone na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie udowodniły, że olej REVLINE ULTRA FORCE 10W-40 generuje najmniejsze opory tarcia wśród olejów w swojej klasie lepkościowej

Revline to nowa marka olejów samochodowych na polskim rynku, stworzonych przez największego, niezależnego producenta środków smarnych w Polsce – Rafinerię w Jaśle.

W lutym 2019 roku na Wydziale Mechanicznym Politechniki Krakowskiej przeprowadzono serię badań porównawczych olejów silnikowych w klasie lepkości SAE 5W30. Ich wynik pokazał, że silnik samochodu smarowany olejem Revline Ultra Force 5W30 C3 osiągnął wyższą moc niż ten sam silnik zalany olejami konkurencyjnych producentów: Castrol EDGE 5W-30, Total Quartz INEO MC3 5W-30 i Shell Helix Ultra 5W-30. Jednocześnie użycie oleju z Rafinerii w Jaśle pozwoliło na uzyskanie najwyższego momentu obrotowego (Nm) oraz najniższej temperatury w testowanym silniku.

- Testy na Politechnice Krakowskiej wykazały, że olej Revline nie ustępuje produktom uznanych producentów. Co więcej, przewyższamy konkurencję w tak kluczowych dla samochodu parametrach, jak moc silnika czy maksymalny moment obrotowy – mówi Wojciech Mora, Prezes Zarządu Rafinerii w Jaśle - Nasza przewaga nad konkurencją wynika między innymi z tego, że jako niezależny producent do każdej partii produkowanego oleju możemy wybrać najlepsze w naszej ocenie bazy olejowe i pakiety jakościowe. Konkurencja zazwyczaj stosuje własne bazy olejowe lub związana jest długookresowymi umowami z wąską grupą dostawców. Wyniki testów to potwierdzenie wewnętrznych badań pozwalających na uzyskanie najlepszej w naszych warunkach technologii, którą nazwaliśmy M-Active. To aktywne molekuły, które przylegają do metalowych części silnika zapewniając lepszą ochronę. Użycie M-Active aktywuje moc silnika, utrzymuje jego parametry na wysokim poziomie i w konsekwencji poprawia osiągi samochodu – dodaje.

Marek Fajferek, Dyrektor ds. rozwoju produktu i marketingu Rafinerii w Jaśle:

-Testy pokazały, że silnik smarowany olejem Revline Ultra Force 5W30 wykorzystuje swoją optymalną moc, dzięki zmniejszeniu strat podczas pracy jednostki silnikowej. Przewaga wynika z generowania większej siły przenoszonej na wał pojazdu. Pośrednio wpływa to na uzyskanie lepszego momentu obrotowego i dynamikę samochodu. W zakresie emisji spalin nie wystąpiły żadne znaczące różnice pomiędzy olejem Revline i testowanymi produktami konkurencji. Wynik testów oznacza, że dzięki użyciu oleju Revline jazda samochodem może być bardziej dynamiczna.

Potwierdzeniem skuteczności technologii M-Active, stosowanej w produkcji olejów Revline są badania przeprowadzone na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie w obecności olejów Revline Ultra Force 10W-40, Shell Helix 10W-40 oraz Total Quartz 10W-40, w temperaturze 90°C. Badano współczynnik tarcia w ślizgowym styku smarowanym olejem. W grupie olejów 10W-40 najmniejsze opory podczas tarcia stwierdzono w obecności oleju Revline 10W-40

Marek Fajferek:

Badania oleju Revline Ultra Force 10W-40 na AGH w Krakowie potwierdzają skuteczność technologii M-Active. M-Active to aktywne molekuły, które dzięki swojej unikalnej fizykochemii przylegają do metalowych części silnika zapewniając lepszą ochronę i warunki pracy.  W badaniu okazało się, że olej Revline Ultra Force 10W-40, dzięki swojej unikalnej formule, tworzy film olejowy najbardziej odporny na czynniki zewnętrzne, przez co opory tarcia są mniejsze niż w przypadku olejów konkurencji w tej samej klasie jakościowej i lepkościowej.

Sześć faktów o testach na Politechnice Krakowskiej i AGH

  • Celem badań porównawczych przeprowadzonych w Instytucie Pojazdów Samochodowych i Silników Spalinowych na Politechnice Krakowskiej było porównanie wybranych parametrów pracy silnika samochodu smarowanego olejami Revline Ultra Force z produktami marek Castrol, Total, oraz Shell dostępnymi na rynku polskim.
  • Testy porównawcze zostały wykonane dla syntetycznego oleju silnikowego Revline Ultra Force 5W-30 C3 opartego o technologię M-Active i produktów Castrol EDGE 5W-30, Total Quartz INEO MC3 5W-30 i Shell Helix Ultra 5W-30
  • Zakres badań obejmował maksymalną moc silnika, maksymalny momentu obrotowy, temperaturę oleju w misce olejowej oraz skład spalin dla różnych rodzajów olejów zastosowanych w silniku samochodu badawczego.
  • Do testów na Politechnice Krakowskiej wykorzystano samochód osobowy Ford Fiesta wyposażony w silnik z zapłonem iskrowym o pojemności 1242cm3 o mocy 60KM,
  • Badania lepkościowe na Akademii Górniczo-Hutniczej wykonano w obecności olejów w klasie lepkościowej 10W-40 – Revline Ultra Force 10W-40, Shell Helix 10W-40 oraz Total Quartz 10W-40, w temperaturze 90°C na tribotesterze typu kula-tarcza, który wyposażony jest w komorę grzewczą do prowadzenia procesu tarcia w podwyższonej temperaturze.
  • Na AGH badano współczynnik tarcia pary stal S355 – stal 100Cr6 w ślizgowym styku smarowanym olejami
    5W-30 oraz 10W-40. Okazało się, że najlepsze właściwości smarne wykazują oleje klasy 5W-30 i podczas tarcia z ich udziałem współpraca była najbardziej stabilna, ale same badania nie wykazały drastycznych różnic, a współczynnik tarcia praktycznie jest jednakowy i różnica jest prawie niewykrywalna. W grupie olejów 10W-40 najmniejsze opory podczas tarcia stwierdzono w obecności oleju Revline 10W-40.

***

Rafineria w Jaśle to największy w Polsce, niezależny producent olejów dla motoryzacji i przemysłu. Wszystkie oferowane przez spółkę produkty (zarówno oleje dla motoryzacji Revline, jak i oleje dla przemysłu i środki smarne dostępne pod marką Jasol) spełniają wyśrubowane normy, określone przez producentów samochodów, maszyn i urządzeń dla przemysłu. Potwierdzeniem jakości produktów z Rafinerii w Jaśle jest także orzecznictwo niezależnego akredytowanego laboratorium czy certyfikat ISO. Dzięki rygorystycznym wymogom kontroli produkcji Rafineria w Jaśle uzyskała również certyfikat AQAP, dopuszczający do stosowania przez siły zbrojne NATO.

Więcej informacji na stronach: https://www.rwj.com.pl/pl/ i www.revline.pl

Olej Revline Badania grafika 15 04 2019 2





Aktualności



targi.paliwa










SiteLock