Serwis Motoryzacyjny


Wydawca
PISKP
tel. (22) 811 26 06, redakcja@piskp.pl
fb


 W ostatnich latach mamy do czynienia ze swego rodzaju rewolucją w dziedzinie motoryzacji, prawdziwe oblężenie kursantów przeżywają szkolenia z  tematyki dotyczącej samochodów hybrydowych i elektrycznych. 
Tak duże zainteresowanie tego typu tematyką bardzo nas cieszy przede wszystkim ze względu na bezpieczeństwo. Wbrew obiegowym opiniom naprawa samochodu hybrydowego lub elektrycznego bez odpowiedniego przeszkolenia nie tylko zagraża zdrowiu mechanika, ale w ekstremalnej sytuacji może doprowadzić do jego śmierci. Poznanie specyfiki budowy pojazdu hybrydowego jest niezbędne do poprawnego i przede wszystkim bezpiecznego serwisowania.

 Trzeba mieć świadomość, że mechanicy będą mieć do czynienia z prądem o wartościach nawet 350A oraz napięciu ok 600V.  Należy zaznaczyć, że do obsługi takiego samochodu wymagane są uprawnienia SEP do 1kV, które można nabyć podczas kursu realizowanego przez naszą firmę. W ofercie ośrodka szkoleniowego Magneti Marelli dostępne są szkolenia oparte na monografii następujących pojazdów hybrydowych i elektrycznych: Toyota Prius, Yaris, Peugeot 3008 Hybrid, BMW i3, Nissan Leaf Renault Zoe i najnowszy temat który pojawi się w naszej ofercie w drugim  półroczu tego roku to Hyundai Ioniq.

 Podczas szkoleń zawsze staramy się aby oprócz wiedzy teoretycznej nasi kursanci zdobyli również wiedze praktyczna, mogli na własne oczy zobaczyć jak są zbudowane główne zespoły w samochodach o niekonwencjonalnym napędzie takie jak falownik, akumulator czy silniki napędowe.

 Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom uczestników naszych szkoleń kupiliśmy kolejna pomoc dydaktyczna w postaci Toyoty Prius, dzięki tej inwestycji uważamy, że nasze szkolenia będą jeszcze ciekawsze, ponieważ uczestnicy będą mieli możliwość przeprowadzenia pełnej diagnostyki weryfikacji wszystkich elementów Hybrydy pod kątem zużycia eksploatacyjnego, dodatkowo podczas szkoleń będziemy symulowali konkretne usterki które pozwolą kursantom w sposób praktyczny przygotować się do naprawy i serwisowania niewątpliwie technologii przyszłości.

Toyota Prius

Aktualnościprofiauto

SiteLock