Serwis Motoryzacyjny


Wydawca
PISKP
tel. (22) 811 26 06, redakcja@piskp.pl
fb


W miniony weekend na terenie Automobilklubu Polski na warszawskim Bemowie odbyło się bezpłatne szkolenie dla młodych kierowców. Podczas dwóch intensywnych dni – w ramach programu edukacyjnego Ford Driving Skills for Life – przeszkolono prawie 200 uczestników w wieku 18-24 lata.

Ford Driving Skills for Life pomaga niedoświadczonym użytkownikom dróg poprawić swoje umiejętności w czterech obszarach, które mają wpływ na bezpieczeństwo ruchu drogowego. Mowa o rozpoznawaniu zagrożeń na drodze, panowaniu nad pojazdem, kontrolowaniu prędkości jazdy i kontrolowaniu odległości podczas jazdy.

Uczestnicy tegorocznej edycji Ford Driving Skills for Life z których dla większości było to pierwsze profesjonalne szkolenie poprawiające ich umiejętności za kierownicą samochodu. Jednomyślnie podkreślali, że kursy nauki jazdy przygotowują tylko do zdania egzaminu.

Program edukacyjny objął ponadto zagadnienia związane z elektromobilnością. Instruktorzy prowadzili warsztaty związane z bezpiecznym poruszaniem się w ruchu ulicznym elektryczną hulajnogą, a na sekcji technicznej młodzi kierowcy mogli zapoznać się z pojazdami elektrycznymi.

Video z tego wydarzenia i więcej informacji, kliknij TUTAJ.

FORD Driving Skills For Life 2021

Aktualności

Sosnowski

SiteLock