Serwis Motoryzacyjny


Wydawca
PISKP
tel. (22) 811 26 06, redakcja@piskp.pl
fb


Ruszyła wspólna akcja SKP z Biurem Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji, polegająca na sprawdzeniu prawidłowości ustawienia i stanu świateł w pojazdach. 21 października w Warszawie odbyła się konferencja prasowa inaugurująca akcję. Poza KG Policji i Polską Izbą Stacji Kontroli Pojazdów w akcji wezmą udział także: Instytut Transportu Samochodowego, PIMOT, PZM, Dekra oraz  Firma Neptis S.A. – operator aplikacji Yanosik.

Hasło akcji jest następujące: „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”. Założenie jest takie, żeby w cztery soboty, tj. 23 października, 6 i 20 listopada oraz 4 grudnia, kierowcy mogli bezpłatnie sprawdzić stan i ustawienie świateł w swoich pojazdach. Organizatorzy akcji chcą zwrócić uwagę użytkowników na stan oświetlenia w ich pojazdach, w szczególności teraz na jesieni, kiedy szybciej zapada zmierzch i często występują niekorzystne zjawiska atmosferyczne. Niewątpliwie jakość oświetlenia pojazdów bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Wykaz stacji biorących udział w akcji w pliku pdf, kliknij TUTAJ – a na bieżąco aktualizowany dostępny jest pod poniższym linkiem: https://yanosik.pl/dobre-swiatla/ 

TSNB Plakat 2021  

Aktualności

Sosnowski

SiteLock