Serwis Motoryzacyjny


Wydawca
PISKP
tel. (22) 811 26 06, redakcja@piskp.pl
fb


Opona Vredestein Quatrac została nagrodzona tytułem „najlepszej opony wielosezonowej” na rok 2021 w wiodącym niemieckim magazynie motoryzacyjnym Auto Zeitung. Opona, która zdobyła również przyznawane przez magazyn wyróżnienie „Price-Performance Recommendation” (oparte na ocenie stosunku ceny do osiągów), musiała zmierzyć się z trudną konkurencją ze strony ośmiu innych produktów w popularnej kategorii opon wielosezonowych.

Magazyn przeprowadził kompleksowy przegląd zamontowanych na pojeździe Volkswagen Golf Mk.7 opon o wymiarach 205/55/R16 w celu oceny ich przyczepności oraz skuteczności hamowania podczas szeregu testów na mokrych i suchych nawierzchniach, w szerokim zakresie temperatur. W trakcie badań oceniono również poziom komfortu jazdy zapewniany przez opony przy jeździe na różnych powierzchniach oraz stopień generowanych przez nie drgań, hałasu i tarcia.

Zespół Auto Zeitung przetestował najnowszą, szóstą generację opony Vredestein Quatrac, która została zaprojektowana z myślą o rynku pojazdów klasy średniej, takich jak samochody rodzinne. W wynikach testu opublikowanych w Auto Zeitung stwierdzono, że opona Quatrac „wyróżnia się niezrównaną jakością” podczas jazdy na mokrym asfalcie w szerokim zakresie temperatur, a także podkreślono wysoki poziom przyczepności opony, nawet przy maksymalnych prędkościach. W tej samej publikacji zwrócono uwagę na „niski opór toczenia”, a ponadto stwierdzono, że opona „zapewnia bezpieczeństwo podczas jazdy na śniegu i jest przykładem doskonałego stosunku jakości do ceny”.

Vredestein opona Quatrac

Aktualnościprofiauto

VARTA

SiteLock