Serwis Motoryzacyjny


Wydawca
PISKP
tel. (22) 811 26 06, redakcja@piskp.pl
fb


Mistrzowie świata zespół KYB EKS JC oraz trzykrotny mistrz FIA World Rallycross Johan Kristoffersson łączą siły w walce o tytuł FIA World RX 2021. Kristoffersson dołącza do Belga Enzo Ide gdzie obaj kierowcy korzystają z amortyzatorów KYB oraz elektronicznego systemu wspomagania układu kierowniczego w najnowszej generacji Audi S1 EKS RX quattro.

32-letni Szwed ma na swoim koncie 36 wyścigów zakończonych na podium World RX, z czego 24 to zwycięstwa. Kristoffersson zdobył nie tylko trzy tytuły Mistrza Świata Rallycross (2017, 2018, 2020), ale także trzy tytuły w Porsche Carrera Cup Scandinavia, dwa tytuły Scandinavian Touring Car Championship i jeden tytuł Superstars International Series. Obecnie jest na szczycie tabeli liderów Extreme E z koleżanką z drużyny Molly Taylor, wygrywając 2 z 2 rund dla Rosberg Racing.

„Przede wszystkim bardzo się cieszę, że mogę przejechać cały sezon FIA World RX, a zrobienie tego z nowym zespołem jest dla mnie jak nowe wyzwanie” – komentuje Johan Kristofferson. „KYB EKS JC wie, jak wygrywać wyścigi i mistrzostwa, a po pierwszych dwóch dniach testów widzimy, że możemy się nawzajem uczyć i zdobywać nowe doświadczenia. Joel Christoffersson i cały zespół są bardzo zaangażowani i zmotywowani, aby osiągnąć cel, jakim jest obrona tytułu najlepszego Kierowcy, a wraz z Enzo również tytułu najlepszego Zespołu”.

Więcej wiadomości, kliknij TUTAJ.

KYB EKS JC Car

Aktualnościprofiauto

VARTA

SiteLock