Serwis Motoryzacyjny


Wydawca
PISKP
tel. (22) 811 26 06, redakcja@piskp.pl
fb


Alarmy samochodowe mogą być pomocne w odstraszeniu złodziei. Jednak w miastach, gdzie pojazdy często pozostawiane są na ulicy z dala od miejsca zamieszkania, właściciele mogą nie słyszeć alarmu lub zignorować go, nie zdając sobie sprawy, że ktoś właśnie próbuje się włamywać od ich samochodu. Ford po raz pierwszy udostępnia właścicielom samochodów tej marki swój połączony ze smartfonem system podwyższonego bezpieczeństwa SecuriAlert.

W momencie wykrycia jakiejkolwiek aktywności pojazdu, w tym próby otwarcia drzwi lub uzyskania dostępu za pomocą kluczyka, system SecuriAlert wysyła powiadomienie na smartfon właściciela pojazdu. Funkcję powiadamiania można szybko włączyć lub wyłączyć z aplikacji FordPass. Po uruchomieniu system wykorzystuje umieszczone w pojeździe czujniki, aby określić, czy ktokolwiek podejmuje próbę wtargnięcia do pojazdu. Za pośrednictwem modemu samochód natychmiast wysyła powiadomienie na telefon właściciela, jeśli wykryje jakąkolwiek aktywność związaną z pojazdem.

Aplikacja pokazuje na smartfonie czas i przyczynę alarmu, jak również ostatnią znaną lokalizację pojazdu. W przypadku próby otwarcia drzwi kluczykiem, czyli czynności, która nie wywołałaby uruchomienia tradycyjnego alarmu, system SecuriAlert również wysyła właścicielowi sygnał alarmowy. Może to być szczególnie przydatne w identyfikacji prób dostępu do samochodu przy użyciu sklonowanego lub skradzionego kluczyka.

Film pokazujący jak działa system jest dostępny tutaj.

FORD Smartfon powiadamia o włamaniu

Aktualnościprofiauto

SiteLock