Serwis Motoryzacyjny


Wydawca
PISKP
tel. (22) 811 26 06, redakcja@piskp.pl
fb


AV-Poland jest cyklicznie organizowaną konferencją poświęcona problematyce autonomizacji transportu drogowego. Konferencja jest organizowana przez Instytut Transportu Samochodowego w ramach projektu Polska droga do automatyzacji transportu drogowego – AV-PL-ROAD, w którym partnerem ITS jest Ministerstwo Infrastruktury i Politechnika Warszawska. 

Konferencja to doskonała okazja do spotkania przedstawicieli branży motoryzacyjnej, poznania najnowszych trendów i osiągnięć oraz dyskusji o przyszłości transportu drogowego. Wydarzenie odbyło się 7 czerwca, wyjątkowo w formule hybrydowej, łączącej tradycyjne spotkanie w sali konferencyjnej z prelegentami ze spotkaniem z uczestnikami w formie online.

Tematyka prelekcji i rozmów obejmowała prezentację podejścia strategicznego Państw grupy V4 do problematyki automatyzacji transportu, omówienie ram organizacyjnych i prawnych istotnych z punktu widzenia sprawnego wdrażania pojazdów zautomatyzowanych i autonomicznych oraz wyzwania związane z rozwojem i wdrożeniem automatyzacji w perspektywie najbliższych lat.

Konferencja była okazją do oficjalnego rozpoczęcia działalności Centrum Kompetencji Pojazdów Autonomicznych i Połączonych w Instytucie Transportu Samochodowego.

Zapraszamy do obejrzenia relacji wideo, kliknij tutaj.

ITS AV Poland Konferencja 2021 06





Aktualności



profiauto





SiteLock