Serwis Motoryzacyjny


Wydawca
PISKP
tel. (22) 811 26 06, redakcja@piskp.pl
fb


Grupa ZF zawarła kontrakt produkcyjny na swoją technologię radaru pełnego zasięgu (ZF 4D Full-Range Radar) z chińskim producentem samochodów, firmą SAIC Motor Corporation.

Radar ten rozpoznaje otoczenie pojazdu w czterech wymiarach, w tym wysokości, dzięki czemu jego możliwości są zbliżone do możliwości czujników optycznych, takich jak kamery i lidary.

W połączeniu z tymi rozwiązaniami, radar o wysokiej rozdzielczości może pomóc w zapewnieniu bezpieczeństwa i niezawodności niezbędnej do prowadzenia pojazdów półautomatycznych i wysoce zautomatyzowanych, w tym na poziomie 4.

Technologia radaru pełnego zasięgu oferuje wysoką rozdzielczość dla 4 wymiarów: zasięgu, prędkości, kierunku (poziomego) i wysokości. Dodanie kąta wzniesienia pomaga wygenerować ulepszony trójwymiarowy obraz sytuacji na drodze, wzbogacony o informacje o prędkości, co w efekcie umożliwia detekcję otoczenia o wysokiej rozdzielczości.

Tego typu dane pomagają pojazdowi poruszającemu się po autostradzie np. wykryć koniec korka pod mostem na wczesnym etapie i odpowiednio zahamować. ZF 4D Full-Range Radar dostarcza również informacji, które pomagają wykryć krawędź drogi czy wolną przestrzeń na poboczu.

Więcej informacji, kliknij TUTAJ.

 ZF 4D Full Range Radar

 
Aktualnościprofiauto

SiteLock