Serwis Motoryzacyjny


Wydawca
PISKP
tel. (22) 811 26 06, redakcja@piskp.pl
fb


Jaguar Land Rover ogłosił utworzenie spółki joint venture z globalnym dystrybutorem i sprzedawcą samochodów, firmą Inchcape plc oraz założenie Inchcape JLR Poland, nowego importera na rynku motoryzacyjnym. Powstała spółka Inchcape JLR Poland jest wyłącznym dystrybutorem marek Jaguar i Land Rover w Polsce i obejmie swoją działalnością również Finlandię oraz kraje bałtyckie.

Dyrektor Zarządzający nowej spółki został Jacek Górski (fot.), który był ostatnio dyrektorem marki Opel w Groupe PSA, a poprzednio pracował w Jaguar Land Rover Europe.

Inchcape JLR Poland Dyr Jacek Górski

Jest absolwentem Politechniki Warszawskiej oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Nowa spółka przejmuje dystrybucję samochodów marek Jaguar i Land Rover na terenie Polski od ich dotychczasowego importera, czyli spółki British Automotive Polska wchodzącej w skład grupy British Automotive Holding (BAH). Cztery spółki dilerskie zależne od BAH zawarły umowy dealerskie i serwisowe z nowym importerem. Docelowo sieć marek JLR ma liczyć 15 salonów. Firma Inchcape to światowy dystrybutor z siedzibą w Londynie, działający na trzydziestu czterech rynkach i zatrudniający 16 000 pracowników.

Aktualnościprofiauto

SiteLock