Serwis Motoryzacyjny


Wydawca
PISKP
tel. (22) 811 26 06, redakcja@piskp.pl
fb


News

Firma Brembo przedstawiła SENSIFY™, inteligentny układ hamulcowy, w którym najbardziej zaawansowane oprogramowanie oparte na sztucznej inteligencji zintegrowano z cenionymi na całym świecie elementami hamulcowymi produkowanymi przez firmę. "Brembo rozwija możliwości sterowania układem hamulcowym, oferując nowy sposób na poprawę doświadczenia jazdy i dostosowywanie działania hamulca do stylu jazdy. Zapewnia kierowcom poczucie pewności, jakiego potrzebują” - mówi Daniele Schillaci, Chief Executive Officer Brembo.

SENSIFY™ łączy zaciski, tarcze i materiały cierne z oferty Brembo z technologią cyfrową i sztuczną inteligencją, tworząc elastyczną i rewolucyjną platformę obejmującą oprogramowanie, algorytmy prognostyczne i zarządzanie danymi służące do cyfrowego sterowania układem hamulcowym. Układ jest nie tylko sumą elementów, ale spójnym ekosystemem, w którym sztuczna inteligencja i oprogramowanie odgrywają aktywną rolę. Gromadzenie danych służy poprawie komfortu jazdy i pozwala na ciągłą aktualizację układu.

System łączy w sobie najlepsze konstrukcje elementów układu hamulcowego ze sztuczną inteligencją i czujnikami, które kontrolują każde z kół. Efektem tego jest bardziej precyzyjne prowadzenie samochodu, lepsze osiągi i pewność działania, co przekłada się na wyjątkowe wrażenia z jazdy. SENSIFY™ to także rozwiązanie bardziej ekologiczne. Dzięki zoptymalizowaniu działania układu hamulcowego na każdym z kół oraz poprzez zmniejszenie tarcia pomiędzy klockami i tarczami, została zminimalizowana emisja zanieczyszczeń. SENSIFY™ powinno pojawić się na rynku na początku 2024 roku. Video i więcej informacji, kliknij TUTAJ.

BREMBO Sensify

Ruszyła wspólna akcja SKP z Biurem Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji, polegająca na sprawdzeniu prawidłowości ustawienia i stanu świateł w pojazdach. 21 października w Warszawie odbyła się konferencja prasowa inaugurująca akcję. Poza KG Policji i Polską Izbą Stacji Kontroli Pojazdów w akcji wezmą udział także: Instytut Transportu Samochodowego, PIMOT, PZM, Dekra oraz  Firma Neptis S.A. – operator aplikacji Yanosik.

Hasło akcji jest następujące: „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”. Założenie jest takie, żeby w cztery soboty, tj. 23 października, 6 i 20 listopada oraz 4 grudnia, kierowcy mogli bezpłatnie sprawdzić stan i ustawienie świateł w swoich pojazdach. Organizatorzy akcji chcą zwrócić uwagę użytkowników na stan oświetlenia w ich pojazdach, w szczególności teraz na jesieni, kiedy szybciej zapada zmierzch i często występują niekorzystne zjawiska atmosferyczne. Niewątpliwie jakość oświetlenia pojazdów bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Wykaz stacji biorących udział w akcji w pliku pdf, kliknij TUTAJ – a na bieżąco aktualizowany dostępny jest pod poniższym linkiem: https://yanosik.pl/dobre-swiatla/ 

TSNB Plakat 2021  

W miniony weekend na terenie Automobilklubu Polski na warszawskim Bemowie odbyło się bezpłatne szkolenie dla młodych kierowców. Podczas dwóch intensywnych dni – w ramach programu edukacyjnego Ford Driving Skills for Life – przeszkolono prawie 200 uczestników w wieku 18-24 lata.

Ford Driving Skills for Life pomaga niedoświadczonym użytkownikom dróg poprawić swoje umiejętności w czterech obszarach, które mają wpływ na bezpieczeństwo ruchu drogowego. Mowa o rozpoznawaniu zagrożeń na drodze, panowaniu nad pojazdem, kontrolowaniu prędkości jazdy i kontrolowaniu odległości podczas jazdy.

Uczestnicy tegorocznej edycji Ford Driving Skills for Life z których dla większości było to pierwsze profesjonalne szkolenie poprawiające ich umiejętności za kierownicą samochodu. Jednomyślnie podkreślali, że kursy nauki jazdy przygotowują tylko do zdania egzaminu.

Program edukacyjny objął ponadto zagadnienia związane z elektromobilnością. Instruktorzy prowadzili warsztaty związane z bezpiecznym poruszaniem się w ruchu ulicznym elektryczną hulajnogą, a na sekcji technicznej młodzi kierowcy mogli zapoznać się z pojazdami elektrycznymi.

Video z tego wydarzenia i więcej informacji, kliknij TUTAJ.

FORD Driving Skills For Life 2021

Organizację finałów Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników w tradycyjnej formie podczas największych targów motoryzacyjnych w Polsce – Poznań Motor Show – przerwała pandemia COVID-19. Nie przeszkodziło to jednak ich organizatorom – V8 Team i Grupie MTP – w kontynuacji wydarzenia, które na dobre wpisało się w kalendarz imprez branżowych. Eliminacje X Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników odbyły się online i zgromadziły rekordową liczbę 1640 drużyn z całej Polski. Teraz wracają z wirtualnego świata. Finaliści spotkają się w dniach 22-23 października 2021 r. na targach Poznań Game Arena.

Tegoroczne finały odbywają się pod okiem ekspertów nowego partnera strategicznego – PLATINUM ORLEN OIL, markę znaną z wysokiej jakości olejów silnikowych. Dzięki wyjątkowej akcji PLATINUM CARD zespół uczniowski w kategorii Młody Mechanik, który zdobył najlepszy wynik w testach wiedzy o środkach smarowych oraz płynach eksploatacyjnych, zyskał możliwość udziału w finałowej rozgrywce.

Szczególnie cenny, świadczący o randze Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników, jest patronat, jakim objęły wydarzenie takie instytucje jak: Ministerstwo Edukacji i Nauki, Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Ministerstwo Klimatu i Środowiska, NCBR, PARP, ARiMR, KRUS.

Organizatorami Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników są Międzynarodowe Targi Poznańskie, V8 Team oraz Fundacja Cooperatio, zrzeszająca ekspertów, przedstawicieli organizacji branżowych i firm współpracujących na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz promujących rozwój edukacji technicznej. Jednym z partnerów mistrzostw jest także miesięcznik "Serwis Motoryzacyjny".

V8 Team X Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników

Szanowni Państwo,

Polska Izba Stacji Kontroli Pojazdów podejmuje działania zmierzające do waloryzacji opłat za badania techniczne pojazdów. Nikogo nie trzeba przekonywać, że wysokość opłat za badania nie przystaje do obecnych realiów gospodarczych. Stawki nie zmieniły się od 17 lat. Dłuższe zamrożenie opłat spowoduje masowe bankructwa i zamykanie skp.

Potrzebujemy Państwa poparcia dla podejmowanych i planowanych przez nas działań. Po zakończonym właśnie cyklu szkoleń regionalnych udało nam się zebrać 347 deklaracji poparcia na rzecz waloryzacji opłat za badania techniczne pojazdów od osób fizycznych i 130 od przedsiębiorców. Liczymy na więcej. Trzeba pokazać rządzącym, że środowisko już dłużej czekać nie może. Nie jest wykluczone, że trzeba będzie w tej sprawie zaprotestować.

Jeśli popieracie Państwo nasze działania, prosimy o wypełnienie i przesłanie do nas (pocztą, faksem, mailem) deklaracji dostępnych poniżej. O dalszych szczegółach i podejmowanych przez nas działaniach, będziemy Państwa na bieżąco informować.


Deklaracja dla przedsiębiorców dostępna jest tutaj.

Deklaracja dla osób fizycznych dostępna jest tutaj.

 

piskp logo

Aktualności

Sosnowski

SiteLock