Serwis Motoryzacyjny


Wydawca
PISKP
tel. (22) 811 26 06, redakcja@piskp.pl
fb


News

Potrzeby właścicieli oraz użytkowników pojazdów użytkowych ciągle rosną. Stosowane w nich klocki i okładziny hamulcowe muszą być cichsze, skuteczniejsze, umożliwiać bardziej komfortowe hamowanie, a co najważniejsze – spełniać surowe normy środowiskowe. W celu obniżenia wagi oraz ograniczenia emisji CO2, Textar opracował lekką płytkę nośną do klocków hamulcowych. Zmiany te w żaden sposób nie wpływają negatywnie na skuteczność hamowania – innowacyjne klocki nadal łączą wysoki poziom bezpieczeństwa z trwałością, a jednocześnie mogą przyczynić się do obniżenia wagi pojazdu i zmniejszenia zużycia paliwa.

Textar jest pierwszym producentem, który udostępnił opisywane rozwiązanie na niezależnym rynku części zamiennych do samochodów użytkowych. Niesie ono sporo zalet dla operatorów flot. Jest jednocześnie lepszym rozwiązaniem dla użytkownika oraz środowiska naturalnego – przyczynia się do obniżenia zużycia paliwa oraz ogranicznia emisji szkodliwych substancji w całym okresie eksploatacji pojazdu. Na stronie www Textar klienci mogą skorzystać ze specjalnego kalkulatora, który obliczy potencjalne oszczędności w posiadanej flocie. Więcej wiadomości, kliknij TUTAJ.

TEXTAR klocki z trawą

Od 26 lipca 2021 Schaeffler, właściciel marek LuK, INA, FAG przygotował kolejną Akcję Promocyjną – Schaeffler Masters. Zabawa polega na rozwiązaniu quizu z ulubionej kategorii i marki: do wyboru są aż 4 kategorie i 3 marki – LuK, INA i FAG. Wystarczy poprawnie odpowiedzieć na 3 pytania i wybrać 1 z aż 3 000 nagród. Potem już tylko zostaje prawidłowe wypełnienie formularza zgłoszeniowego i kliknięcie „Wyślij”.

Jakie cechy charakteryzują wolne koła alternatora? Czy montując pompę wody wyposażoną w uszczelkę należy użyć smaru w celu dodatkowego uszczelnienia? Co nie jest przyczyną awarii sprzęgła? Te i inne pytania można znaleźć na www.schaefflermasters.pl. Do wyboru są aż 4 kategorie: samochody osobowe, dostawcze, ciężarowe i traktory.

Akcja promocyjna realizowana jest na stronie www.schaefflermasters.pl od 26.07.2021 do 19.09.2021 lub do wyczerpania zapasów nagród. Skierowana jest do przedsiębiorców, którzy w ramach prowadzonej działalności gospodarczej prowadzą warsztat samochodowy lub świadczą inne usługi związane z naprawą lub konserwacją pojazdów. Więcej wiadomości, kliknij TUTAJ.

Schaeffler Masters

Zawody Warsaw Jumping odbędą się w dniach 22-25 lipca, to wydarzenie hippiczne podczas którego zostanie rozegrany Finał Pucharu Narodów Longines EEF Series. Wysoka ranga zawodów oraz atrakcyjna pula nagród – ponad 1 800 000 PLN, gwarantują obecność najważniejszych europejskich nazwisk w dyscyplinie skoków przez przeszkody.

Wydarzenie będzie realizowane w otoczeniu unikalnej architektury warszawskiego Toru Służewiec i wpisze się w kalendarz najważniejszych sportowych wydarzeń w 2021 roku, przyciągając uwagę nie tylko świata jeździeckiego, ale także biznesu, kultury i polityki.

Jedynym motoryzacyjnym partnerem wydarzenia został Land Rover, który będzie odpowiedzialny za przewóz zawodników i gości. Samochody Land Rover będą także wykorzystywane jako pojazdy techniczne podczas imprezy. Wszyscy uczestnicy Warsaw Jumping będą mogli zapoznać się także z samochodami brytyjskiej marki.

Jeździectwo to niezwykły sport, który skupia ludzi z pasją, dążących do doskonałości i kierujących się żelazną etykietą. To jedna z najbardziej eleganckich i prestiżowych dyscyplin sportowych, która idealnie pasuje do marki Land Rover komentuje Łukasz Goździor, Dyrektor Marketingu i PR, Jaguar Land Rover Polska

Land Rover z przyczepą dla koni

Wymiana klocków i tarcz hamulcowych jest zwykle bardzo kosztowna. ADAC zbadał, czy oryginalna część zamienna musi być zawsze używana podczas wymiany, czy też alternatywą są tańsze części hamulcowe z handlu akcesoriami. Sześć tarcz i klocków hamulcowych w Golfie 7 kosztowało od 100 do 432 euro w kategoriach bezpieczeństwa i zużycia. Wynik: cztery markowe produkty z branży akcesoriów (wszystkie spełniają europejską normę UN-R 90) uzyskały ocenę „dobrą” i dlatego są na równi z częściami oryginalnymi. Tylko tani produkt w teście wypadł zadowalająco.

Więcej wiadomości, kliknij TUTAJ.

Continental ATE zestaw tarcz i klocków

 

Mistrzowie świata zespół KYB EKS JC oraz trzykrotny mistrz FIA World Rallycross Johan Kristoffersson łączą siły w walce o tytuł FIA World RX 2021. Kristoffersson dołącza do Belga Enzo Ide gdzie obaj kierowcy korzystają z amortyzatorów KYB oraz elektronicznego systemu wspomagania układu kierowniczego w najnowszej generacji Audi S1 EKS RX quattro.

32-letni Szwed ma na swoim koncie 36 wyścigów zakończonych na podium World RX, z czego 24 to zwycięstwa. Kristoffersson zdobył nie tylko trzy tytuły Mistrza Świata Rallycross (2017, 2018, 2020), ale także trzy tytuły w Porsche Carrera Cup Scandinavia, dwa tytuły Scandinavian Touring Car Championship i jeden tytuł Superstars International Series. Obecnie jest na szczycie tabeli liderów Extreme E z koleżanką z drużyny Molly Taylor, wygrywając 2 z 2 rund dla Rosberg Racing.

„Przede wszystkim bardzo się cieszę, że mogę przejechać cały sezon FIA World RX, a zrobienie tego z nowym zespołem jest dla mnie jak nowe wyzwanie” – komentuje Johan Kristofferson. „KYB EKS JC wie, jak wygrywać wyścigi i mistrzostwa, a po pierwszych dwóch dniach testów widzimy, że możemy się nawzajem uczyć i zdobywać nowe doświadczenia. Joel Christoffersson i cały zespół są bardzo zaangażowani i zmotywowani, aby osiągnąć cel, jakim jest obrona tytułu najlepszego Kierowcy, a wraz z Enzo również tytułu najlepszego Zespołu”.

Więcej wiadomości, kliknij TUTAJ.

KYB EKS JC Car

Aktualnościprofiauto

SiteLock