Serwis Motoryzacyjny


Wydawca
PISKP
tel. (22) 811 26 06, redakcja@piskp.pl

Developed in conjunction with Ext-Joom.comdenso dcf202pWynalezienie kodu QR to jeden z przełomowych wynalazków DENSO. Jak radzilibyśmy sobie dzisiaj bez niego? Jak działałaby logistyka, usługi terenowe, reklama i mobilne przetwarzanie danych? Przed jego wynalezieniem nie było możliwe zapisywanie tak dużej ilości informacji w jednym, cyfrowo czytelnym kodzie. Kod QR stał się synonimem efektywnego zapisywania i przesyłania informacji, który jest obecnie używany przez miliony osób na całym świecie.

W 1994 roku Masahiro Hara i kierowany przez niego zespół programistów wynalazł nowy sposób kodowania informacji za pomocą małych punktów. Kod QR – a ng. Quick Response Code – miał rozpowszechnić się na całym świecie i umożliwić wykonywanie różnych zadań o wiele szybciej, lepiej i bardziej szczegółowo – a  wszystko to dzięki jednorazowemu zeskanowaniu kodu, co zajmuje tylko kilka milisekund.

W kolejnych latach opracowano różne wersje kodów QR, które mogły zaspokoić określone potrzeby w poszczególnych obszarach zastosowań. Kod Micro QR jest szczególnie mały, kod iQR może być generowany zarówno z modułów kwadratowych, jak i prostokątnych, a  SQRC® może nawet zawierać prywatne informacje, które są możliwe do odczytania tylko przez wybraną grupę odbiorców. Dzięki LogoQ możliwe jest nawet zintegrowanie logo Twojej firmy z kodem QR.

Kod QR – fakty

  • Kod QR został opracowany w 1994 roku przez firmę DENSO WAVE, w celu śledzenia wyprodukowanych części samochodowych
  • Obecnie ponad 25% użytkowników kodów QR stanowią konsumenci w wieku 35-44 lata
  • Największy odsetek użytkowników kodów QR mają Japonia i Stany Zjednoczone
  • Więcej informacji o kodach QR można znaleźć na stronie: http://www.qrcode.com/en/

Kody QR

Aktualności

SiteLock