Serwis Motoryzacyjny


Wydawca
PISKP
tel. (22) 811 26 06, redakcja@piskp.pl

Developed in conjunction with Ext-Joom.comJapanparts Group, dostarczając części zamienne dla 84% rynku samochodowego, oferuje ponad 200 pozycji katalogowych dla pojazdów azjatyckich, europejskich i amerykańskich.

Firma oferuje cewki nadające się do szybkiego użycia.

immagine scatolebobinaW zależności od typu pojazdu oraz wymogów określonych przez producenta, można stosować różny rodzaj cewek.

Mogą być pojedyncze, do montażu bezpośrednio na świecy, lub z kilkoma złączami, podłączane do świec na silniku za pomocą przewodów.

Cewki są objęte 24-miesięczną gwarancją i stanowią alternatywę, dorównującą jakością oryginalnym produktom. 

W silniku benzynowym cewka zapłonowa pełni funkcję transformatora służącego do generowania różnicy potencjału w celu wzbudzenia iskry elektrycznej poprzez świece. Cewka jest niezbędna w silnikach
z zapłonem kontrolowanym, ponieważ umożliwia jego uruchomienie i prawidłowe działanie.

Poprzez niskonapięciowe złącze cewki zapłonowe pobierają prąd elektryczny z systemu generowania prądu lub z akumulatora samochodowego i w zależności od rodzaju transformują go do maksymalnie 45 kV.

Cewki zapłonowe są więc transformatorami dostarczającymi impulsy wysokiego napięcia.

Celem tych impulsów jest wzbudzenie iskry (łuku) między elektrodami świec zapłonowych w silniku,
o natężeniu i czasie trwania wystarczającym na prawidłowe uruchomienie wewnętrznego spalania mieszanki powietrza i benzyny.

Dlaczego należy kontrolować cewki?

Kiedy pojazd nie rusza, trudno się uruchamia lub często gaśnie, przyczyn można szukać w tym właśnie elemencie i należy go wymienić. Proste testy pozwolą ustalić, czy cewka zapłonowa działa prawidłowo lub czy trzeba ją wymienić.

Aktualności

SiteLock