Serwis Motoryzacyjny


Wydawca
PISKP
tel. (22) 811 26 06, redakcja@piskp.pl
fb


Nie ulega wątpliwości, że każdy właściciel auta chce, aby jego pojazd prezentował się imponująco. Jednym ze sposobów na osiągnięcie takiego efektu jest zwiększenie szerokości opon i średnicy felg. Zmiana niesie za sobą konsekwencje nie tylko estetyczne, ale przekłada się też na trakcję i prowadzenie. Dowiedz się, jakie zalety i wady ma zwiększenie rozmiaru kół i jak zrobić to odpowiednio?

Jeszcze nie tak dawno, samochody opuszczały taśmy produkcyjne na 14-calowych felgach, jednak producenci zauważyli, że klienci preferują większe koła. Chcąc poprawić wygląd auta, jednym z łatwiejszych sposobów jest zastosowanie felgi o większej średnicy, a co za tym idzie, zamontowanie niskoprofilowej opony. Warto jednak pamiętać, jak zrobić to prawidłowo i jakie konsekwencje niesie za sobą zamontowanie większych kół.

Decydując się na zmianę średnicy felgi oraz inną oponę należy mieć na uwadze, że producenci dopuszczają zmianę średnicy ogumienia w zakresie rozmiarów homologowanych. Gwarantuje to zachowanie właściwości jezdnych i odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa pojazdu – mówi Artur Posłuszny, Product, Marketing and Key Account Manager w ITR CEE Sp. z o.o., firmie będącej oficjalnym dystrybutorem opon Yokohama w Polsce.

Więcej informacji na Facebooku, kliknij TUTAJ.

YOKOHAMA ADVAN

Aktualnościprofiauto

SiteLock