Serwis Motoryzacyjny


Wydawca
PISKP
tel. (22) 811 26 06, redakcja@piskp.pl

Developed in conjunction with Ext-Joom.comAlfa Tonale została zaprezentowana publiczności w marcu br. podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie, a jej debit w Wielkiej Brytanii miał miejsce w ubiegłym tygodniu podczas Goodwood Festival of Speed.

Koncepcyjny model Alfa Romeo Tonale został nagrodzony tytułem „Readers’ Choice Design Award” w prestiżowym brytyjskim konkursie Auto Express Awards 2019, zaledwie kilka dni po tym, jak zachwycił publiczność swoim debiutem w Wielkiej Brytanii podczas Goodwood Festival of Speed. Tytuł został przyznany przez Czytelników magazynu Auto Express, dzięki czemu wyróżnienie to ma wyjątkowy charakter dla zespołu projektantów Centro Stile FCA w Turynie.

Steve Fowler, redaktor naczelny magazynu Auto Express powiedział: „Nie powinno dziwić, że Alfa Romeo zajęła pierwsze miejsce w naszym konkursie w kategorii designu. Bowiem marka może poszczycić się ponad 100-letnim doświadczeniem w tworzeniu jednych z najpiękniejszych samochodów na świecie. Tonale to pewnością jeden z największych sukcesów Alfy Romeo i nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, jak ten koncepcyjny samochód zmieni się w model w produkcji seryjnej”.

Scott Krugger, Szef Działu Designu Alfy Romeo, powiedział: „Tonale to niezwykle ważny samochód koncepcyjny dla Alfy Romeo, gdyż jest to pierwszy model z napędem hybrydowym typu plug-in w ofercie i dlatego musi być zarówno funkcjonalny, jak i piękny”.

Scott dodał jeszcze: „To wielki zaszczyt odebrać nagrodę przyznaną przez Czytelników Auto Express. To fantastyczne, że prawdziwi entuzjaści motoryzacji wybrali Alfę Tonale. Cały zespół projektantów jest zachwycony, że nowy samochód koncepcyjny został już tak doceniony”.

190711 Alfa Romeo Tonale 01

Aktualnościprofiauto


SiteLock